Na czym polegają i co dalej robi się z ich wynikami?

 

1. Dlaczego odpowiednie natężenie dźwięku w domu jest ważne?

2. Pomiary hałasu - kiedy je wykonać?

3. Na czym polegają profesjonalne pomiary akustyczne?

 

Dlaczego odpowiednie natężenie dźwięku w domu jest ważne?

Spędzając czas we własnym domu powinniśmy mieć możliwość odpoczynku po całym dniu wyzwań, pracy czy też nauki. Wysokość i częstotliwość dźwięków powietrznych ma istotny wpływ na jakość naszego relaksu. Jeżeli wokół nas jest zbyt głośno, jest to szkodliwe nie tylko dla naszego samopoczucia, ale w długiej perspektywie także zdrowia. Z tego powodu, jeżeli odczuwamy, że w naszym mieszkaniu jest zbyt głośno, warto w pierwszej kolejności dokonać pomiarów wielkości emisji hałasu, a następnie - w razie potrzeby - spróbować go zredukować, na przykład poprzez panele akustyczne.

Pomiary hałasu - kiedy je wykonać?

Pomiary akustyczne powinny zostać wykonane zawsze wtedy, gdy odczuwamy dyskomfort spędzając czas w domu. Jeżeli mieszkamy blisko ruchliwej ulicy, głównym winowajcą może być na przykład hałas komunikacyjny albo wieczorne zabawy, gdy w pobliżu znajdują się kluby, hotele i inne miejsca związane z rozrywką oraz turystyką. Jeżeli pomiar hałasu wykaże, że wewnątrz budynku dźwięk przekracza 40 decybeli w ciągu dnia i 30 w ciągu nocy, oznacza to że mamy do czynienia ze zbyt dużym jego natężeniem. Aby móc określić tak precyzyjnie, jak głośno jest wokół nas, wykorzystuje się specjalnie do tego przeznaczone urządzenia. Wyróżnia się przy tym trzy ich rodzaje: odbiorowe, celem wykonania izolacji akustycznej, projektowe, celem zaplanowania konstrukcji nowo powstającego obiektu oraz mieszkaniowe, które określają poziom hałasu w już istniejących budynkach, na przykład mieszkaniach czy lokalach użyteczności publicznej.

Na czym polegają profesjonalne pomiary akustyczne?

Hałas najczęściej przenika do naszej przestrzeni z zewnątrz, jeżeli budynek w którym mieszkamy cechuje niedostateczna izolacyjność akustyczna. W celu dokonania pomiarów hałasu najlepiej jest zlecić ich przeprowadzenie profesjonalistom, którzy przy użyciu bardzo dokładnego sprzętu będą w stanie pokazać nam, gdzie leży nasz problem. Z ich pomocą będziemy w stanie także łatwiej zaplanować działania mające na celu zwalczenie problemu.

Eko-Akustyka - Pomiary hałasu i analizy akustyczne

Adres firmy:
Na Wydmach 2, 64-830 Klotyldzin

Telefon:
+48 605 649 355

Strona WWW:
https://eko-akustyka.pl/