O tym, jakie meble biurowe się warto wybrać, decyduje wiele czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić wielkość biura – lepiej skupić się na jak najlepszym zagospodarowaniu przestrzeni czy może wygodzie pracowników, by każdy z nich dysponował dopasowanym do ich potrzeb stanowiskiem? Tego typu kwestie muszą rozważyć szefowie, kierownicy i menedżerowie, którzy zajmą się dobieraniem odpowiednich foteli, biurek czy szaf na różnego rodzaju dokumenty. Osoby, które na co dzień się tym nie zajmują, mogą poczuć się przytłoczone mnogością czynników, jakie należy uwzględnić. Z tego właśnie powodu na popularności zyskują studia mebli biurowych, takie jak poznańskie Contino. Sprawdź, o czym warto wiedzieć, dobierając funkcjonalne meble biurowe.

Krzesła i biurka dla firm różnej wielkości – jak wybrać te odpowiednie?

Poszukując wygodnych i sprawdzonych mebli biurowych wiele osób kieruje się przede wszystkim projektem i designem, nie zwracając uwagi na szereg dodatkowych elementów. Przykładowo przeglądając oferty biurek warto jest uwzględnić, jaki typ pracownika będzie z nich na co dzień korzystał i co będzie należało do jego obowiązków. Programista czy deweloper aplikacji mobilnych potrzebować może miejsca na dodatkowy monitor czy laptop, by efektywnie wykonywał on wszystkie postawione przed nim zadania. Firma wyposażająca wnętrza biurowe Contino zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju biurek, w tym takich z opcją regulacji wysokości czy z możliwością ukrycia kabli, by całe stanowisko wyglądało schludnie i estetycznie.

Równie ważną kwestią są krzesła biurowe – ważne, by miały one jak najwięcej opcji regulacji, dzięki czemu każdy pracownik dopasuje wysokość siedziska, kąt nachylenia podparcia czy inne związane z tym meblem. Krzesło biurowe powinno przede wszystkim właściwie podpierać kręgosłup przez cały czas trwania pracy. W przeciwnym razie pracownik może zacząć odczuwać bóle pleców, a całość skończyć się może poważnymi zwyrodnieniami, których leczenie będzie nie tylko długie, ale również kosztowne.

meble

Meble biurowe dla klientów i partnerów biznesowych

Biura nie tylko służą ich pracownikom, ale również gościom, którzy są klientami danej firmy czy też przyszłymi partnerami w interesach. W takiej sytuacji meble biurowe czy aranżacja całej dostępnej przestrzeni pełni funkcję reprezentacyjną i pokazuje, z jakiego rodzaju przedsiębiorstwem dana osoba ma do czynienia. W przypadku negocjacji prowadzonych za zamkniętymi drzwiami (np. w gabinecie prezesa) dobrze jest, by goście mieli na czym siedzieć. Pomocne mogą okazać się sofy czy fotele ustawione wokół stolika, na którym pomieszczą się zarówno dokumenty, notebooki czy szklanki z napojami.

W przypadku większych spotkań lepszym rozwiązaniem okaże się salka konferencyjna z wygodnymi krzesłami i dużym stołem – tego typu rozwiązaniami dla firm i start-upów różnej wielkości zajmuje się poznańska firma Contino.

Szafy i regały biurowe, czyli wygodny sposób na przechowywanie dokumentów

Równie istotne, co wygodne stanowiska pracy, są meble biurowe dodatkowe służące m.in. do przechowywania różnego rodzaju dokumentacji związanej z projektami czy prowadzeniem firmy. Ważne jest nie tylko jej zabezpieczenie, ale również to, by pracownicy mieli do niej łatwy dostęp. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się kontenery i regały, które Contino przygotowuje na zamówienie, dopasowując je do wielkości biura.