Choć małe dziecko nie skorzysta z prezentu, w przyszłości może stać się pełnym pasji kolekcjonerem, który z wielkim zaangażowaniem będzie odkrywał kolejne etapy historii w poszukiwaniu nowych elementów zbioru. A to wszystko zacznie się od jednej monety podarowanej w dniu chrzcin.

Złote czy srebrne?

Obie są atrakcyjne wizualnie, doskonale prezentują się w klaserach lub paletkach, a ich wartość sentymentalna zależna będzie przede wszystkim od tego, co się na nich znajduje. Wybór kruszcu należy zatem do osób, które zamierzają podarować monetę. Nie ma on większego znaczenia dla dziecka, a w przyszłości może zaowocować kolekcjonowaniem tylko jednego rodzaju monet lub tworzeniu zbioru składającego się z numizmatów wykonanych z różnych kruszców.

Kolekcjonerskie czy obiegowe?

Chrzciny to bardzo ważna okoliczność, dlatego podarowana moneta powinna mieć dużą wartość kolekcjonerską oraz niebanalną estetykę. Jako prezent warto wybierać zatem numizmaty wprost od emitentów, którzy oferują oryginalne monety srebrne i złote, zaprojektowane i wybite z najwyższą starannością. Numizmaty na skarbnicanarodowa.pl przedstawiają wzory nawiązujące do różnych okresów oraz tematów, w tym: wydarzeń historycznych; ważnych postaci w historii i kulturze; fauny i flory.

Monety obiegowe nie są odpowiednie jako prezent na chrzciny. To numizmaty, które kiedyś były w obiegu, dlatego najczęściej ich stan wizualny nie jest dobry. Monety te są matowe, często zabrudzone, zakurzone i porysowane. To świetny sposób na rozpoczęcie przygody z numizmatyką, jednak dla świadomego kolekcjonera.

Opakowanie ma znaczenie

Moneta jako prezent na chrzciny, powinna być podarowana w odpowiednim opakowaniu. Najlepiej sprawdzą się specjalne kapsle i mała paletka, wykończona eleganckim materiałem. Dzięki temu podarunek będzie się lepiej prezentował, a moneta zachowa swój stan do momentu, w którym kolekcja zacznie się powiększać.