Rosnąca popularność systemów informatycznych wynika m.in. z wymogów współczesnego prawa, kładącego coraz większy nacisk na cyfryzację relacji pomiędzy firmą a organami państwowymi. Warto pamiętać jednak, że nowoczesne oprogramowanie dla firm nie jest skierowane wyłącznie do działu kadr i płac. Na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań IT?

Oprogramowanie dla firm pomaga ograniczyć koszty

Za nowoczesnym modelem biznesowym stoją przede wszystkim zaawansowane wyliczenia. Niemal każda decyzja inwestycyjna jest poparta dogłębnymi pracami nad oszacowaniem ROI (ang. return on investment, czyli zwrotu z inwestycji), a specjaliści w zakresie analityki z każdym rokiem zyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi, które pozwalają wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Jakie funkcjonalności należy rozważyć w pierwszej kolejności?

1. Generowanie oszczędności

Obniżenie kosztów i szukanie oszczędności to bez wątpienia jedne z najczęściej spotykanych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorstwa z różnych branż i sektorów. Inwestycja w program do przeprowadzania audytów pomoże zredukować m.in. koszty eksploatacyjne, związane z wykonywaniem wydruków – oszczędności dla dużych przedsiębiorstw mogą sięgnąć nawet milion złotych w skali roku.

2. Wsparcie dla pracy zdalnej bądź hybrydowej

Praca w ramach home office, uznawana do niedawna za rozwiązanie zarezerwowane dla nielicznych, szybko stała się pożądaną alternatywą względem obowiązkowej pracy stacjonarnej. Warto upewnić się, że wybrane oprogramowanie dla firm pozwoli przejść na model zdalny bez żadnego uszczerbku na jakości codziennej komunikacji czy wygodzie wykonywania przypisanych obowiązków.

3. Wydarzenia branżowe w formie online

Jeśli Twoja firma prowadziła branżowe szkolenia lub konferencje, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób kontynuować ten zwyczaj niezależnie od sytuacji epidemicznej. W kwestii tej pomocne może okazać się oprogramowanie wspierające organizację eventów on-line, m.in. poprzez cyfrową dystrybucję uczestnikom odpowiednich materiałów pokonferencyjnych zgodnie z duchem zero waste.

Documaster – oprogramowanie dla firm, na którym możesz polegać

Szukasz systemu informatycznego, które pomoże Ci wygospodarować oszczędności i usprawni organizację wewnętrzną? Zastanawiasz się, jakie korzyści przyniesie Ci inwestycja w nowoczesne oprogramowanie dla firm? Zapoznaj się z charakterystyką programów z rodziny Documaster, dzięki którym duże firmy oszczędzają nawet milion złotych w skali roku.

Źródło: euroimpex.pl