Nie chodzi tutaj o ochronę przed słońcem lecz o dopasowanie oprawek do letnich stylizacji. Jeśli szukasz trochę inspiracji i wskazówek co do tego jak wybrać modne modele na lato, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jakie okulary pasują do letnich stylizacji? 

Podczas ostatniego lata modne były delikatne złote oprawki. Minimalistyczne pozłacane ramki kojarzą się z letnim nieco nonszalanckim klimatem. Wiele okularów firmy Ray-Ban lub okulary od eyerim collection dobrze wpisują się w letnie trendy. Od lat niezmiennie modne są duże „kujonki”, które nadają nieco retro klimatu i fajnie się komponują z letnimi stylizacjami. Na pewno sprawdzą się do dłuższych sukienek oraz do koszulek typu polo.

okulary

Źródło zdjęcia: Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Ponadto, gdy myślimy o letnich stylizacjach nie da się pominąć legendarnych okularów typu pilotki. Zazwyczaj okulary tego typu są sprzedawane jako okulary przeciwsłoneczne. Ale równie dobre mogą pełnić rolę okularów korekcyjnych. Idealnie komponują się z białą koszulką jeansami. Naszym zdaniem to właśnie pilotki można uznać za hit lata.

okulary

Źródło zdjęcia: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Sportowe okulary na lato

Poza modnymi oprawkami pasującymi do letnich stylizacji wiele osób na lato poszukuje po prostu sportowych oprawek korekcyjnych. Takich w których bez większych problemów można pojeździć na rowerze, skorzystać z windusurfingu, pobiegać lub skorzystać z wielu innych letnich sportowych aktywności. Sportowe okulary korekcyjne nie muszą być rozumiane jako okulary typowe do uprawiania sportu (np. takie jakie mają zawodowi kolarze). Mówiąc o sportowych okularach na lato można mieć na uwadze po prostu plastikowe okulary z grubszą nieco bardziej wytrzymałą oprawką. Tego typu modele, sprawdzą się nie tylko do sportowych, ale także do casualowych stylizacji.

Naszym zdaniem warto rozglądać się za okularami na lato w sklepach internetowych, ponieważ lato to czas, kiedy sklepy optyczne nieco częściej oferują atrakcyjne zniżki i akcje promocyjne.