ad

Zakopane – czy można odkryć je na nowo?

Bez tego kluczowego punktu wielu Polaków nie wyobraża sobie wakacyjnego wypoczynku. To nic, że tłok, że komercja i powtarzalna rozrywka. Zakopane musi być i już! Jeśli Waszym zdaniem wyjazd w góry również nie może obyć się bez zahaczenia o Zakopane, przed wyjazdem sprawdźcie dostępność miejscowej bazy noclegowej. Wybierzcie hotel Krupówki, który będzie zarówno pod względem ceny, jak i lokalizacji spełniać Wasze potrzeby.

 

Góry Izerskie – kraina pełna bogactw naturalnych

Jeśli jesteście zimnolubni, możecie udać się w Góry Izerskie, stanowiące swego rodzaju polski biegun zimna. Góry Izerskie stanowią część Sudetów. Wybierając się tutaj, można natrafić na szlak dawnych sztolni. Na miejscu wydobywano kobalt i cynę. W okolicy znajdziemy przepiękne budownictwo drewniane i murowane. Pogórze Izerskie kryje w sobie złoto i perły. Ta niezwykła kraina może poszczycić się najstarszym w Polsce drzewem – cisem, który ma co najmniej 1000 lat. W tym rejonie znajduje się również jedyny słup pocztowy w Polsce.

 

Góry Świętokrzyskie – mniejsze wcale nie znaczy gorsze

Myśląc o górach, często automatycznie myślimy o południu Polski. Tymczasem w centralnej części Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej znajdują się ciekawe wzniesienia z gołoborzami i skałkami ostańcowymi. Będąc w tej okolicy, warto wybrać się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego z najwyższym wzniesieniem – Łysicą. Ciekawa jest też Święta Katarzyna, znajdująca się u stóp Gór Świętokrzyskich. W Opatowie natomiast znajdują się kopalnie krzemienia pasiastego oraz podziemna trasa turystyczna. Wartym zobaczenia jest także kościół św. Marcina.