Sprawdź nasz przegląd najpopularniejszych kabli USB-C i poznaj największe zalety kabla, który od 2024 roku stanie się zunifikowanym portem ładowania w krajach Unii Europejskiej.

Kable USB-C obowiązkowe w UE

Unia Europejska wprowadziła nakaz zunifikowania portów ładujących we wszystkich krajach należących do wspólnoty. Przepis ten ma wejść w życie w 2024 roku i choć wielu klientów już dziś korzysta z tego rodzaju ładowarek do telefonu, zmiany czekają w szczególności na użytkowników urządzeń marki Apple. Bez względu na to, czy już dziś korzystamy z nowoczesnego kabla USB-C, czy dopiero zaczniemy z niego korzystać, warto zastanowić się, jaki kabel do ładowania dobrać, by cieszyć się wyjątkową wydajnością podczas ładowania naszego telefonu.

Funkcjonalny kabel USB-C

Ogromną zaletą kabla USB-C, która od razu rzuca się w oczy jest łatwość podłączania telefonu, która nie wymaga odpowiedniego nakierowania wtyczki do portu ładującego. Dzięki temu o wiele łatwiej przychodzi nam podłączenie telefonu do ładowania, czy przesyłania danych. Dodatkowym atutem są zdecydowanie wyższe parametry przesyłu danych, które pozwalają na szybsze przekazywanie ich pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu kable z wtyczką USB-C szybko zrewolucjonizowały rynek i stały się wyjątkowo popularnym rozwiązaniem, nie tylko dla telefonów, ale także do ładowania lampek, myszek czy gamepadów.

Jaki kabel USB-C kupić?

Odpowiednio dobrany kabel USB-C to klucz do tego, by cieszyć się pełnią możliwości nowych urządzeń mobilnych. Możesz wybrać jeden z wielu propozycji, na przykład krótki kabel USB-C, który ma zaledwie 25 cm. Sprawdzi się w przypadku łączenia urządzeń, które znajdują się bardzo blisko od siebie, kiedy nie potrzebujemy dłuższego przewodu. Warto też zwrócić uwagę na moc ładowania, jaką oferuje kabel - na przykład ten wydajny kabel Baseus umożliwia szybkie ładowanie aż do 100W. Producenci oferują także inne wersje kabla USB-C - na przykład magnetyczny kabel USB-C, który posiada wymienne końcówki i wygodny w trzymaniu okrągły dysk.

Kable USB-C szybko podbiły rynek kabli ładujących i są dziś bardzo powszechnie używane. Ich główną zaletą jest szybkość przesyłu danych i prędkość ładowania. Sprawdź, czy warto zaopatrzyć się w ten kabel do ładowania telefonu.