Odpowiednie zabawki skutecznie stymulują rozwój psychofizyczny, w tym również kreatywność oraz wyobraźnię. Przedstawiamy niezwykłe klocki Classic Marioinex, które mają wyjątkowo korzystny wpływ na dzieci!

Klocki Classic Marioinex – czym się wyróżniają?

Klocki Classic Marioinex mają prosty, klasyczny kształt prostopadłościanów z wypustkami. Dzięki temu można je ze sobą łączyć na różne sposoby, budując rozmaite konstrukcje. Nie są jednak odlane z plastiku, a z certyfikowanego tworzywa sztucznego. Przypominający gumę materiał jest elastyczny, przyjemny w dotyku i nietoksyczny, więc jest całkowicie bezpieczny dla dzieci w wieku 3+. Do tego jest ekologiczny – w 100% podlega recyklingowi. Elementy są wytrzymałe, dlatego przez długi czas zachowują swoje właściwości i estetyczny wygląd. Kiedy pociecha już z nich „wyrośnie”, w duchu zero waste można je oddać komuś innemu.

Za pomocą klocków Classic Marioinex świetnie zagospodaruje się wolny czas dziecka lub urozmaici codzienną naukę, np. matematyki. Pięć różnych rozmiarów oraz estetyczne kolory pozwalają tworzyć różnorodne budowle, dlatego ich układnie sprawia przyjemność nie tylko młodszym smykom, ale też starszym pociechom czy nawet dorosłym. Klocki doskonale sprawdzają się podczas wspólnej zabawy, dając urwisom wiele frajdy.

klocki

Klocki Classic Marioinex a ich wpływ na kreatywność i wyobraźnię

Klocki Classic Marioinex są pozornie prostą, klasyczną zabawką, ale mają wyjątkowo korzystny wpływ na rozwój dzieci w wieku 3+. Ich nieskomplikowana forma daje ogrom możliwości, dzięki czemu maluchy chętniej puszczają wodze fantazji. Wymyślając, a następnie składając rozmaite konstrukcje, budynki, stworki, maszyny, pojazdy czy inne obiekty pobudzają swoją wyobraźnię i kreatywność. Taka zabawa przyczynia się też do rozwoju inteligencji wizualno-przestrzennej, co często pomaga wcześnie odkryć talenty artystyczne lub umiejętności przydatne w dziedzinach nauk ścisłych.

Podczas układania klocków Classic Marioinex maluch uczy się również cierpliwości i precyzji, przy okazji ćwicząc psychomotorykę. Taka czynność pomaga się skupić oraz wyciszyć, dzięki czemu mały łobuziak jest spokojniejszy i mniej marudny. Gotowe konstrukcje są dość wytrzymałe, dlatego z powodzeniem mogą stać się później elementem dalszej zabawy jako np. figurka zwierzątka, domek dla lalek czy statek kosmiczny. Przy tym design elementów jest tak neutralny, że budowanie podoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

klocki

Dlaczego warto wybrać klocki Classic Marioinex?

Klocki Classic Marioinex są produktem rodzinnego przedsiębiorstwa z tradycjami, wytwarzanym w Polsce, z najlepszych jakościowo materiałów. Ich projekt i wykonanie w pełni odpowiadają potrzebom najmłodszych, dlatego klocki są funkcjonalne, wytrzymałe oraz bezpieczne. Artykuły tej marki zostały zresztą kilkukrotnie wyróżnione przez specjalistów z branży w takich konkursach, jak np. „Zabawka Roku” czy „Świat Przyjazny Dziecku”. Jury doceniło m.in. przemyślany design, stosowanie ekologicznych tworzyw i pozytywny wpływ na maluchy. Werdykt ustanawiali nie tylko pedagodzy, ale też dzieci. Fakt ten stanowi najlepszą rekomendację klocków Classic Marioinex.

Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko rozwijało się radośnie i zdrowo? Wybierz tradycyjne, bezpieczne klocki Classic Marioinex, które rozbudzą jego wyobraźnię oraz pomogą ćwiczyć psychomotorykę. Postaw na polskie produkty najwyższej jakości!

Sprawdź stronę producenta - Marioinex