Czym jednak właściwie są kody rabatowe i gdzie można je znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście.

Czym są kody rabatowe?

Kod rabatowy to specjalny ciąg znaków, który można wykorzystać, aby uzyskać zniżkę na produkt lub usługę. Kod może być umieszczony na produkcie lub jego opakowaniu, może też być stworzony przez firmę i rozpowszechniany w Internecie.

Promocyjne kody często znajdują się w reklamach drukowanych i internetowych, ale najczęściej dana firma rozpowszechnia je za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Gdy ktoś zobaczy reklamę z kodem rabatowym, może wejść na stronę internetową marki oferującej daną ofertę, wpisać kod i otrzymać procentową zniżkę na zakupy.

Gdzie szukać kodów rabatowy?

Kody rabatowe to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na i tak już niedrogim produkcie, ale gdzie można je znaleźć? Warto sprawdzić kilka miejsc.

Strony dostawców produktów i usług

Zawsze dobrze jest skontaktować się z producentem lub sprzedawcą przedmiotu, który zamierzasz kupić. Większość sprzedawców posiada jakiś kod promocyjny lub kupon dostępny dla swoich klientów. Często są one wręczane na przykład przy okazji kolejnych zakupów lub po zapisie na newsletter.

Influencerzy

Marki na całym świecie bardzo chętnie podejmują współpracę z infuencerami. To właśnie na ich platformach komunikacyjnych możesz znaleźć wiele kodów promocyjnych i rabatów na produkty oraz usługi marek, z którymi dana osoba współpracuje. Sprawdź wiec konta osób, które obserwujesz na Instagramie lub Facebooku, a być może znajdziesz ciekawy kod rabatowy.

Wyszukiwarki rabatów - wygodne i praktyczne rozwiązanie

Wyszukiwarki, które agregują kody promocyjne, są dobrym miejscem do szukania rabatów. Dzieje się tak dlatego, że na jednej platformie masz zebrane informacje na temat wielu kodów oraz rabatów dostępnych w internecie. Cześć stron tego typu przeszukuje nie tylko strony sprzedawców, ale również konta osób trzecich (np. blogerów).

Ogromną zaletą wyszukiwarek kodów jest możliwość porównywania ze sobą kilku promocji. W ten sposób zyskujesz pewność, że wpisywane przez Ciebie kod to najwyższy możliwy rabat, jaki możesz otrzymać na dane zakupy.