Biżuteria od zawsze stanowi ważny element kobiecego stroju – a ostatnimi czasy również męskiego. Modowe trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a miłośniczki efektownych błyskotek z zapartym tchem czekają na pokazy kolejnych kolekcji. Podobnie, a może i jeszcze bardziej na promocje oraz sezonowe wyprzedaże, kiedy wszystkie ceny w sklepach lecą na łeb, na szyję. A według ekspertów z firmy TopSilver prawdziwym hitem ostatnich sezonów są srebrne kolczyki, wzbogacone o rozmaite kryształy, minerały czy kamienie szlachetne. Żeby było ciekawiej: zwłaszcza te w zapięciu na sztyft.

Perły, bursztyny, szafiry, rubiny, korale i nie tylko. Twórcy biżuterii proponują wiele wspaniałych połączeń

Srebrzysty blask sam w sobie jest oczywiście wspaniały, a jubilerzy potrafią nadać metalowej bazie praktycznie dowolną formę. Drzewa, kokardki, kwiaty, zwierzęta, figury geometryczne ornamenty – w zasadzie jedyne poważne ograniczenie stanowi tutaj wyobraźnia projektantów. Jednak dodanie do ozdób dominanty w postaci kolejnych materiałów pozwala uzyskać naprawdę niesamowite rezultaty. Szeroka gama kolorystyczna, niepowtarzalna struktura, a co równie istotne dla wielu klientek: przystępna cena przy niewątpliwych walorach estetycznych. Oferowane przez sklepy z biżuterią kolczyki srebrne sztyfty trudno opisać adekwatnymi słowami. Najlepiej zobaczyć je na własne oczy – w tym przypadku powiedzenie, że jeden obraz jest wart 1000 słów, okazuje się jak najbardziej na miejscu. O ile sklepy stacjonarne mają określone godziny pracy, tak już w internecie można się naoglądać i przebierać do woli.

Kolczyki srebrne sztyfty z bogatymi dodatkami cieszą się coraz większą popularnością w salonach jubilerskich

Czasami wybór jest tak duży, że aż trudno się zdecydować. Tam ametysty i szmaragdy, tu granaty z malachitami, jeszcze gdzie indziej turkusy, akwamaryny albo kocie oczy. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że każda kobieta znajdzie coś, co przypadnie do jej osobistego gustu. To samo dotyczy panów, którzy poszukują wyjątkowych prezentów dla swoich wybranek albo krewniaczek. Kolczyki wykonane ze srebra, z wyrazistym dodatkiem w postaci kamieni i klejnotów, sprawdzają się praktycznie w każdych okolicznościach. To samo można powiedzieć o sztyftowych zapięciach – trzymają się mocno, a przy tym łatwo je zdjąć czy założyć. Taka biżuteria jest nie tylko ładna, ale też wygodna. Trudno się dziwić, że klientki salonów jubilerskich i sklepów internetowych z biżuterią, takich jak wspomniany TopSilver, coraz chętniej decydują się na zakup tych małych dzieł sztuki. I nic nie wskazuje na to, by trend miał się w przewidywalnym czasie odwrócić.