Kiedy i od czego zacząć "porządki"?

Wprawdzie najlepszy czas na porządkowanie auta to wiosna, kiedy to zimą musiało się ono zmagać z wieloma przeciwnościami pogodowymi – mrozem, solą czy piachem. Ale przecież o nasze cacka możemy dbać cały rok. Od czego najlepiej zacząć? Od podwozia i karoserii. Tu z pomocą przychodzą nam profesjonalne kosmetyki, które znajdziesz na  https://proelite.pl. To preparaty dedykowane specjalnie dla samochodów. Podwozie należy dokładnie wyczyścić i sprawdzić jego stan techniczny. Wielu kierowców, nawet tych, którzy teoretycznie dbają o swoje cztery kółka często o nim zapominają. Zwłaszcza po zimie mycie podwozia jest absolutną koniecznością. Pozwoli to zapobiec w przyszłości wielu drogim naprawom nadkoli, elementów układu wydechowego i hamulcowego.

Powstaje zatem pytanie – czyścić własnoręcznie, w myjni automatycznej czy myjni ręcznej? Jeśli ręcznie to konieczny będzie podnośnik kolumnowy, elektryczna myjka ciśnieniowa i oczywiście dobry środek czyszczący. Myjnia automatyczna to najprostsza i najtańsza opcja pozbycia się zanieczyszczeń. Jednak po srogiej zimie może nie wystarczyć. Myjnia ręczna natomiast to najlepsze rozwiązanie, pod warunkiem, że skorzystasz z usług profesjonalnego warsztatu. To mycie wstępne z użyciem profesjonalnych środków czyszczących i myjki wysokociśnieniowej, woskowanie i polerowanie lakieru i czyszczenie wnętrza auta.

Auto–detailing – co to takiego?

To nic innego jak proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu i jego elementów, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, w celu podniesienia jego estetyki i przedłużenia żywotności. Jeśli sądzisz, że wystarczy regularne korzystanie z myjni samochodowej – jesteś w błędzie. Jeśli chcesz aby twój pojazd lśnił nowością i cały czas wyglądał jak z salonu rozwiązaniem jest właśnie auto-detailing. To zestaw usług, w ramach których zarówno karoseria, szyby i wnętrze auta podlegają starannemu czyszczeniu, połączonemu z renowacją. Ale auto-detailnig to nie tylko mycie. To także usuwanie drobnych defektów, przebarwień lakieru, niewielkich zarysowań. Do tego procesu potrzeba wielu profesjonalnych, światowej klasy preparatów. W sklepie https://sklep.proelite.pl znajdziemy wszystko co niezbędne do detailingu. Ale nie tylko. To szeroka gama innowacyjnych produktów do pielęgnacji i kosmetyki aut. Znajdziemy tu wszystko począwszy od różnego rodzaju pianek i szamponów z woskiem i bez o zapachu arbuza, malin czy jagód do mycia karoserii poprzez koncentraty do usuwania owadów, neutralizatory zapachów, mnóstwo rodzajów glinki do czyszczenia wszelkich zabrudzeń, preparaty do usuwania żywicy, kleju z lakieru, śladów po wodzie, środki do mycia felg a skończywszy na ściereczkach do polerowania czy pianownicach. Ale ProElite to nie tylko środki do czyszczenia zewnętrznego – to szereg kosmetyków do prania tapicerki, nabłyszczania kokpitów oraz ogromny wybór zapachów do wnętrza.