Zawsze mocniej skupiamy się na kosmetykach, które służą nam do makijażu. To fakt - kosmetyki do demakijażu nie są widoczne gołym okiem, ale zaniedbywanie demakijażu już tak...

1. Dlaczego zmywanie makijażu jest ważne?

2. Czym zmyć makijaż? Rodzaje kosmetyków do demakijażu

3. Najlepsze kosmetyki do demakijażu: top 10

        Kwestia wyboru dobrego kosmetyku do demakijażu często jest trudniejsza niż nam się wydaje. Z jednej strony, potrzebujemy kosmetyku mocnego na tyle, by skutecznie usunął pozostałości po makijażu. Z drugiej, na tyle delikatnego, żeby nie wyrządzić skórze krzywdy.

1. Dlaczego zmywanie makijażu jest ważne?

          Resztki makijażu, których się nie pozbędziemy, sprzyjają zatykaniu porów i namnażaniu bakterii. Słowem - utrzymanie pięknej, zdrowej cery bez solidnego demakijażu nie jest możliwe. Wielu uznaje demakijaż za najważniejszy rytuał pielęgnacyjny. Paradoksalnie, często jest pomijany lub wykonywany nieprawidłowo. Warto pamiętać, że nałożenie nawet najlepszego kremu bez solidnego makijażu, nie ma większego sensu: krem nie dotrze do głębszych struktur skóry.

          Źle wykonany demakijaż wpływa na przesuszenie skóry. Ta staje się mniej elastyczna, a zmarszczki są bardziej widoczne. Zalegające resztki makijażu spowalniają tworzenie kolagenu i elastyny. Ponadto, mogą prowadzić do alergii, podrażnienia i powstawania wyprysków.

2. Czym zmyć makijaż? Rodzaje kosmetyków do demakijażu

       Najważniejsze, aby dopasować rodzaj produktu do rodzaju cery. Posiadaczki cery tłustej, powinny używać żelu do oczyszczania bądź toniku. Natomiast panie o suchej skórze, powinny zaufać raczej mleczku lub olejkom. W obu przypadkach mydło nie jest wystarczającym środkiem do demakijażu i nie może zastąpić odpowiednio dobranego kosmetyku!

3. Najlepsze kosmetyki do demakijażu: top 10

        Oto lista 10 kosmetyków, która pomoże ci, jeśli nie wiesz, czym zmyć makijaż:

  • Płyn micelarny Garnier 3w1

  • Płyn micelarny L'Oreal do skóry normalnej i mieszanej

  • Bielenda Argan Cleansing Face Oil

  • AA Prestige Pure Skin nawilżające mleczko do demakijażu

  • Avene - Woda Micelarna Skin Care

  • Soraya Clinic Clean - płyn micelarny do cery suchej i dojrzałej

  • La Roche Posay Physiological Cleansing Milk

  • Nacomi płyn micelarny

  • Miya - olejek do demakijażu My Super Skin

  • Bioderma Sensibio - woda micelarna

        W poszukiwaniu kosmetyku idealnego warto zajrzeć do Internetu, np. do wizaz sklep. Wiele produktów można kupić znacznie taniej, niż stacjonarnie.