Po części jest ono rzecz jasna słuszne, jednak nie zawsze się sprawdza, kredyt jest bowiem równie dobrym rozwiązaniem dla tych z własnymi firmami. A co z tymi, którzy chcieliby uzyskać korzyści płynące z jednego i drugiego rozwiązania? Specjaliści mają na tę potrzebę odpowiedź – pożyczka leasingowa.

Krótki przewodnik po usługach finansowych

Najczęściej, aby uzyskać pieniądze albo ruchomości decydujemy się na trzy rozwiązania. Pierwszym z nich jest kredyt. To powszechny sposób przede wszystkim na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. W przypadku działalności gospodarczej kredyt zaciąga się na nowe inwestycje, nieruchomości czy rozbudowę biznesu. Wymaga to sporo formalności, a głównym kryterium jest zdolność kredytowa. Kolejne rozwiązanie to leasing. Jest ono przeznaczone już właściwie ekskluzywnie dla przedsiębiorców, co wynika oczywiście ze względów podatkowych. Swoistym połączeniem tych dwóch rozwiązań jest wyjście trzecie – pożyczka leasingowa.

Pożyczka leasingowa a inne usługi

Zasadniczą różnicą między pożyczką leasingową a kredytem jest to, że pierwszej udzielają specjalne firmy, a drugi jest wyłącznym produktem bankowym. Oznacza to w praktyce, że aby otrzymać pożyczkę, musimy spisać umowę opartą na zasadach opisanych w Kodeksie cywilnym, natomiast wszystkie zasady udzielania kredytów reguluje Prawo bankowe. Dlatego też często umowy pożyczek są bardziej elastyczne i nierzadko korzystniejsze. Firma udzielająca takiego wsparcia finansowego sprawdza naszą zdolność kredytową, jednak ogólnie takie rozwiązanie jest obwarowane znacznie mniejszą ilością formalności, co również czyni je bardziej opłacalnym. Ostateczna decyzja należy zawsze do klienta, warto jednak wspomóc się doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą konsultantów, którzy każdą z tych usług finansowych dokładnie objaśnią, a także doradzą, którą z nich wybrać.