Jeżeli przedsiębiorca prowadzi firmę od co najmniej 18 miesięcy i będzie wnioskował o kwotę do 1 miliona złotych, bank może udzielić odpowiedzi pierwszego dnia od złożenia wniosku. Po sprawdzeniu wszystkich wymaganych dokumentów oraz zdolności kredytowej, pieniądze przekazywane są na konto.

 
Na co można przeznaczyć kredyt inwestycyjny?


Kredyt może posłużyć kredytobiorcy na zakup nowych urządzeń w firmie, niezbędnych do jej funkcjonowania. Może go przeznaczyć na zakup samochodów, remont budynków czy nawet na budowę nowych lokali. Jeżeli przedsiębiorca posiada zobowiązania w innych bankach (posiada inne kredyty), może za pomocą kredytu inwestycyjnego uregulować niespłacone zobowiązania.

Jak uruchamiany i wypłacany jest kredyt dla firm?

Kredyt uruchamiany jest zawsze wedle życzenia klienta. Może być wypłacony jednym przelewem na konto przedsiębiorcy lub w kilku transzach co miesiąc, bądź co kwartał. Może również zostać wypłacony bezpośrednio na konto firmy, w której dokonujemy inwestycji. Jeżeli klient chce skorzystać z takiej opcji, numer konta należy uiścić w odpowiedniej rubryce podczas składania dokumentów. To samo tyczy się wierzycieli, względem których mamy zobowiązania.

Jak dokonać spłaty?

Kredyt zawsze spłaca się w walucie, w jakiej został zapożyczony. Obecnie można pożyczyć pieniądze w złotówkach, euro, dolarach oraz w nie mniej popularnych frankach. Spłata następuje w miesiącach lub kwartałach - w zależności od dokonanych ustaleń z bankiem. Decydując się na kredyt w banku, w którym posiadamy konto, można wybrać obciążenie rachunku. Rata będzie automatycznie pobierana z konta firmowego. Jest to udogodnienie dla każdego przedsiębiorcy, dla którego idea „czas to pieniądz” stanowi fundament dla rozwoju inwestycji. 

Jaki jest okres kredytowania?

Obecnie takie kredyty udzielane są na nie dłużej niż 10 lat - przy wszystkich możliwych zabezpieczeniach oraz wymaganiach, jakie bank potrzebuje wobec klienta. Jednak posiadając konto firmowe w banku, procedury będą szybsze a możliwości większe. Stały klient banku może wnioskować o rozłożenie kredytu nawet na 25 lat, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy pożyczeniu wielomilionowych kwot.

Który bank wybrać?

Każdy bank posiada własne wymagania i własne oferty, dlatego warto przyjrzeć się kilku opcjom i zdecydować się na właściwy krok – opłacalny, a przede wszystkim, komfortowy dla naszej działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca prowadzi inny biznes i osiąga inne dochody, dlatego dla jednych lepszym rozwiązaniem będzie kredyt malejący, dla innych zaś rozłożony na 10 lat. Funkcja bankowa online daje możliwości porównania kredytów. To, że dany bank jest idealny dla Twoich konkurentów, nie znaczy, że będzie odpowiedni dla Ciebie. Zapoznaj się z dostępnymi ofertami i przeanalizuj je. Za pomocą dostępnych internetowych przeglądarek jest to dziś o wiele prostsze.