Warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy jest znacznie łatwiejszy w uzyskaniu, a także można pozyskać go o wiele szybciej w porównaniu do tradycyjnych metod aplikowania. Formalności są przyśpieszone także w sytuacji, w której wnioskodawca posiada konto bankowe w danej placówce. Kredyt gotówkowy na oświadczenie jest często mylony z całkowitym brakiem weryfikacji wnioskodawców przez bank. W rzeczywistości kredytobiorcy są sprawdzani przez odpowiednie instytucje pod kątem ich wiarygodności i możliwości spłaty ewentualnego, miesięcznego zobowiązania.

Porównaj oferty kredytów gotówkowych na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe !

Jakie warunki należy spełnić starając się o kredyt na oświadczenie?

 

Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową w przypadku pożyczki na oświadczenie, należy pamiętać, że najczęściej wystarczy przedłożyć pracownikowi banku zaświadczenie o zarobkach. Ważny jest także sposób, w jaki zarabiane są pieniądze. Aby potwierdzić, że środki pochodzą z legalnego źródła, trzeba przedstawić bankowy aktualną umowę o pracę, o dzieło lub zlecenie.

O kredyt tego typu może starać się każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i posiada stałe wpływy na konto bankowe. Należy też pamiętać, że wnioskodawca musi mieć obywatelstwo polskie, a także stałe miejsce zamieszkania. Istotny jest także brak zalegających zadłużeń z przeszłości lub znacznych opóźnień w ich spłacie. Ma to znaczenie podczas analizy historii kredytowej w BIK. Dobry scoring przekłada się na lepszą zdolność kredytową i szybszą decyzję banku odnośnie przyznania pożyczki.

Pożyczka na oświadczenie – ile można dostać?

 

Zazwyczaj maksymalną kwotą, którą banki udzielają w ramach pożyczki na oświadczenie, jest 300 tysięcy złotych, jednakże najczęściej kwoty te oscylują w okolicach 200 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie górnej granicy często jest niekorzystne dla wnioskodawców, a także wiąże się ze znacznie wyższym oprocentowaniem, a co za tym idzie kosztami kredytowania. Koszty te wynikają z większego ryzyka udzielenia pożyczki na takich zasadach. 

Jak funkcjonuje kredyt na oświadczenie?

 

Celem tego typu pożyczek jest umożliwienie wnioskodawcą uzyskania wsparcia finansowego w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki minimum formalności, które należy załatwić, cała procedura zajmuje niewiele czasu,

a oczekiwanie na decyzję o udzieleniu pożyczki ogranicza się do maksymalnie kilku dni roboczych. W formularzu nie można jednak wpisać dowolnej kwoty zobowiązania, ponieważ powinna ona pokrywać się z wpływami na konto wnioskodawców. Jeżeli miesięczne dochody są odpowiednio wysokie, to można liczyć na udzielenie kredytu na spore kwoty. Zdolność kredytowa jest obecnie jednym z najważniejszych kryteriów, które są brane pod uwagę podczas udzielania jakichkolwiek form pożyczek.

Obecnie istnieje także możliwość zaciągnięcia pożyczek przez internet. Banki preferują jednak osobisty kontakt z wnioskodawcą ze względu na większe bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie placówki umożliwiają tego typu działania – często może okazać się, że jedyną możliwością jest osobiste złożenie formularza z prośbą o udzielenie pożyczki na oświadczenie.

Ranking kredytów gotówkowych na oświadczenie

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze danej placówki bankowej warto skorzystać z internetowych rankingów kredytów gotówkowych na oświadczenie. To rozwiązanie pozwala porównać oferty pochodzące od różnych banków i wybrać najlepsze z nich. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której dochodzi do żmudnej, samodzielnej analizy ofert bankowych podczas wizyt w oddziałach. Warto jednak pamiętać, że rankingi tego typu mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty wedle prawa. Ostateczna decyzja oraz warunki kredytowania są ustalane osobiście podczas złożenia wniosku przez zainteresowane osoby.

Czy warto zaciągać kredyt gotówkowy na oświadczenie?

 

Jest to dobra forma pomocy dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki bez zbędnych formalności. Dzięki ograniczeniu wymaganej dokumentacji podczas wnioskowania o kredyt na oświadczenie, czas realizacji całej procedury jest znacznie krótszy niż w przypadku złożenia tradycyjnego wniosku. Trzeba jednak liczyć się z nieco większymi kosztami kredytowania, ponieważ dla banku udzielanie takiej formy pożyczki jest nieco ryzykowniejsze. Wyższe oprocentowanie jest bowiem swego rodzaju zabezpieczeniem dla placówki bankowej w przypadku braku spłaty zadłużenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak sprawdzić wszystkie oferty dostępne na rynku i wybrać tę najbardziej atrakcyjną. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą rankingi kredytów gotówkowych oraz kalkulatory zdolności kredytowej, które są całkowicie darmowe.