Fundacja „Krwinka” organizuje dla podopiecznych obchody Dnia Dziecka, które tym razem odbędą się  27 maja o godzinie 10.00 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 w Łodzi.

W uroczystości uczestniczyć będą nie tylko dzieci chore na nowotwory, ale również dzieci z domów dziecka, przedszkoli, podopieczni innych fundacji.

W programie zobaczymy występy:

- grupy TEATRINO w spektaklu „Piotruś Pan” w reżyserii Konrada Łaszewskiego, pod opieką dr Loretty Cichowicz oraz dr Anny Sarny,

- Plastycznego Teatru Ulicznego D – H z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi,

- zespołu tanecznego z Cube Dance Academy.

Udział w przedsięwzięciu zapowiedział również ambasador Fundacji „Krwinka” – Bartek Opania.

Zakończenie programu artystycznego przewidziane jest na godzinę 11.30.

Następnie uroczystość przeniesie się na oddział VI i VII Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii USK nr 4 w Łodzi przy ulicy Spornej, gdzie pracownicy fundacji wraz z Bartkiem Opanią wręczą prezenty hospitalizowanym dzieciom.

Fundacja „Krwinka” działa od 1996 roku i jest odpowiedzią na najważniejsze potrzeby najmłodszych pacjentów klinik onkologicznych. Głównym celem działalności fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, poprawa warunków hospitalizacji leczenia oraz działalność propagatorska i informacyjna w zakresie chorób nowotworowych, przeszczepów i dawstwa szpiku.

Więcej informacji na temat działalności fundacji na stronie: www.krwinka.org