„Witam, z racji zbliżających się świąt, chciałbym wysłać do Anglii, do mojej siostry paczkę z prezentami. Poszukuję firmy, za pośrednictwem której wysyłka ta doszłaby szybko. Zależałoby mi na tym, by było to w maksymalnie 5 dni roboczych. Jaką firmę możecie mi polecić?” – oto treść jednego z setek podobnych wpisów na jednym z internetowych forów.

Na rynku jest wiele firm, oferujących usługi dowozu paczek nawet w najdalsze rejony świata. Jak zatem nie zgubić się w tym gąszczu i od czego zacząć, wybierając przewoźnika? Zwróć uwagę na to, co polecają inni.

Kurier zagraniczny – postaw na jakość

„Super obsługa, wszystkie informacje nt. przesyłki przekazywane na bieżąco. Dobry kontakt zarówno mailowy jak i telefoniczny” (Ralf Bednarek).

„Polecam, fachowe doradztwo, kurier podstawiony w dniu złożenia zlecenia, cena za usługę najniższa na rynku” (Bartosz Krups).

„Bardzo dobry kontakt z biurem obsługi klienta, wszystko jest wyjaśniane na bieżąco, moja paczka na Węgry w usłudze express dotarła w 1 dzień, w cenie, która była dla mnie miłym zaskoczeniem. Mój błąd podczas nadania przesyłki został szybko wyprostowany przez pracowników firmy. Polecam wszystkim” (Katarzyna Sternik).

To tylko kilka opinii na temat przewoźnika, którego z czystym sumieniem można polecić, a mowa o firmie latajacepaczki.pl.

Nadanie paczki – zajmie Ci to chwilę

Możesz to zrobić łatwo, szybko i przyjemnie – bez wychodzenia z domu. Cały proces nadawania paczki odbywa się przez internet. W ofercie firmy znajdziemy międzynarodowe usługi kurierskie samochodowe i lotnicze, obsługiwane przez firmy UPS i TNT. Za jej pośrednictwem nadamy paczki, przesyłki paletowe i koperty. W każdym momencie od nadania możemy na bieżąco śledzić, gdzie nasza przesyłka akurat się znajduje.

By wiedzieć, ile zapłacimy za usługę, musimy wycenić przesyłkę. Wystarczy, że wejdziemy na stronę „Nadaj przesyłkę” i wypełnimy formularz on-line. O co nas tam zapytają? Dokąd chcemy wysłać przesyłkę, jakie ona ma rozmiary i jaką trasą (drogowa, drogowo-lotnicza, lotnicza) chcemy ją przesłać. Po podaniu tych danych, cena oblicza się automatycznie.

Na stronie latajaceprzesylki.pl dowiemy się, co trzeba zrobić, by nasza przesyłka za granicę bez problemów (i w całości) trafiła do odbiorcy. Przeczytamy tam, jakich rzeczy nie możemy wysłać (np. broń, alkohol, leki psychotropowe), a także jakie przedmioty są wyłączone z ubezpieczenia (np. srebro, złoto czy… wędki). Eksperci z tej strony podpowiadają nam też, jakie dokumenty powinniśmy wypełnić w przypadku przesyłek poza granice UE.

Bardzo istotną dla nadawcy treścią, jest odpowiednie zabezpieczenie paczki na czas transportu. Na stronie naszego przewoźnika znajdziemy wskazówki, jakich materiałów użyć, czego użyć do ich usztywnienia, gdzie wpisać adres, itd.

W razie jakichkolwiek pytań możemy skorzystać z pomocy konsultantów latającychpaczek.pl. Proste? Jak nigdy dotąd.