Umożliwiają to specjalne aplikacje, które można pobrać bezpłatnie na telefon. Jak one działają?

Najszybciej jak się da

Największą zaletą korzystania z pożyczek online, udzielanych przez aplikacje na smartfony jest szybkość uzyskania gotówki. Dzięki tego typu aplikacjom o potrzebne pieniądze można wnioskować w każdym miejscu, w jakim się przebywa i o każdej porze dnia i nocy. Jest to rozwiązanie, które umożliwia otrzymanie pieniędzy nawet w trakcie zakupów, gdy okaże się, że mamy zbyt mało gotówki, a znajdziemy potrzebny nam produkt w atrakcyjnej cenie. Pożyczki online przez smartfona można również brać, wchodząc przez zwykłą przeglądarkę na odpowiednią stronę internetową.

Aplikacje dla wszystkich klientów

Co ważne, aplikacje na smartfony nie są kierowane jedynie do obecnych klientów instytucji pozabankowych, ale także do tych, którzy chcą skorzystać z ich oferty po raz pierwszy. Istnieje możliwość weryfikacji danych nowych wnioskodawców za pośrednictwem aplikacji - odsyła ona potencjalnego klienta do strony logowania banku, w którym posiada on rachunek osobisty, a następnie umożliwia mu dokonanie szybkiego przelewu, pozwalającego porównać dane podane w formularzu z danymi przesłanymi przez placówkę bankową. Przelew opiewa na niską symboliczną kwotę (np. 1 grosz), dlatego jego wykonanie nie stanowi problemu nawet dla osób, które mają mało gotówki na koncie.

Ważne jest, by pamiętać, że weryfikacja będzie pozytywna, wyłącznie gdy konto bankowe należy do wnioskodawcy. Jeżeli wnioskodawca jest jedynie pełnomocnikiem do rachunku, pożyczki przez Internet na konto nie mogą być wypłacane. W takich przypadkach konieczne jest założenie własnego rachunku w banku lub złożenie wniosku o pożyczkę przez właściciela konta.

Korzystanie z aplikacji nie powoduje żadnych ograniczeń wobec wnioskodawców. Ponadto korzystanie z tak zwanych chwilówek przez aplikację na smartfona nie wydłuża okresu wypłaty pieniędzy na konto klienta. Pożyczki pozabankowe pojawiają się na rachunku nawet w ciągu kwadransa. Nie ma żadnych ograniczeń co do ilości pożyczek, które można wziąć poprzez aplikację.

Aplikacje oferowane tylko przez część firm pożyczkowych

Ze względu na to, że oferta firm pożyczkowych jest wyjątkowo rozbudowana, jedynie część największych podmiotów na rynku oferuje możliwość korzystania z prostych w obsłudze aplikacji. W pozostałych instytucjach pożyczki pozabankowe są dostępne po wypełnieniu formularza bezpośrednio na stronie internetowej. Do tego celu można wykorzystać dowolną przeglądarkę. Większość witryn jest responsywnych, dzięki czemu wypełnianie formularza na ekranie smartfona jest równie proste co na ekranie komputera.

Banki walczą o klientów

Warto zaznaczyć, że banki starają się nadążyć za zmianami na rynku finansowania potrzeb konsumpcyjnych i również oferują swoim klientom możliwość pożyczania pieniędzy za pomocą smartfona. Możliwość ta w tym przypadku jest jednak zarezerwowana jedynie dla tych osób, które posiadają konto w danej placówce. Banki nie mogą bowiem oferować szybkich pożyczek gotówkowych osobom, których dochody są im nieznane. Jeżeli o pożyczkę w banku chce wnioskować nowy klient, uzyskanie jej może być o wiele dłuższym procesem. Co prawda, do uzyskania kwoty do 20 tysięcy złotych wystarczy dowód osobisty, lecz wypłata gotówki będzie możliwa dopiero po wizycie w banku i podpisaniu umowy pożyczki w placówce w obecności pracownika.