Przede wszystkim musi być dostosowana do potrzeb ludzi, którzy z niej korzystają, poza tym powinna być dobrze przemyślana. A po trzecie, wyglądać wyjątkowo – odzwierciedlać gust, zamiłowanie do konkretnego stylu. Dlatego właśnie tak istotne jest planowanie łazienki z centymetrem w dłoniach, ale również znalezienie odpowiednich kafelków, armatury i akcesoriów, które podkreślą wyjątkowy styl. W końcu musi to być bardzo klimatyczna przestrzeń, w której spędzamy dość dużo czasu na zabiegach higienicznych czy też kosmetycznych. Warto zadbać o to, by czuć się w niej świetnie. Dokładne przemyślenie całej aranżacji ustawienia armatury czy na przykład zainstalowania luster i oświetlenia to podstawa wygodnego korzystania z łazienki, a jest to ważne już na etapie projektu i w czasie wybierania sprzętu.

Użyteczne trendy

Planując łazienkę, warto zadbać o jej funkcjonalność. Odpowiedniej wielkości armatura „nie zagraci” czasem bardzo niewielkiej przestrzeni, a układ sprzętu i mebli można zaplanować w taki sposób, by się o nic nie obijać. W niektórych sytuacjach warto wykorzystać taką armaturę, która łączy różnego rodzaju funkcje. I tak, zamontowanie wanny ze ścianką prysznicową pozwala na wygodną kąpiel, jakiekolwiek mamy preferencje. Nowoczesne rozwiązania łączą miskę WC z funkcją bidetu, a ciekawe akcesoria Omnires pozwalają na ciekawe rozplanowanie przestrzeni. Uwagę przykuwają szczególnie ciekawe zestawy prysznicowe, które podkreślają nowoczesny lub też stylizowany charakter wnętrza. Deszczownice w stylu retro nie tylko są funkcjonalne, ale przede wszystkim stylowo wyglądają. To zestawienie może dość awangardowe, ale jeśli dobrze połączymy je nawet z nowoczesną armaturą czy kafelkami, możemy uzyskać niesamowity efekt.

Designerskie dodatki

W urządzaniu łazienki chodzi przede wszystkim o naszą kreatywność. Źródłem inspiracji są zazwyczaj strony internetowe i katalogi wnętrzarskie, ale to jest nasza praca, by pomysł doskonale wyglądał właśnie w naszej łazience. Co istotne, taka aranżacja z założenia będzie z nami przez kilka lat, więc i układ, i kolorystykę należy doskonale przemyśleć. Dlatego właśnie nawet nieszablonowe rozwiązania powinny nas przekonywać na samym początku.

Warto wykorzystać naturalny układ łazienki i montować tam rożnego typu elementy armatury, szczególnie że na rynku wybór jest bardzo duży. Poza tym odpowiednim kolorem i kształtem kafelków jesteśmy w stanie stworzyć świetną przestrzeń, która może mieć optycznie zupełnie inny kształt niż na projekcie.