Oficjalną inaugurację lodowiska w sobotę 4 grudnia o godz. 14.00 rozpocznie pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski Sławomira Borowieckiego i jego żony – kanadyjskiej łyżwiarki Sherri Kennedy. Pokazy mistrzów łyżwiarstwa będą powtarzane na lodowisku raz w miesiącu w wybranych terminach.

Na srebrną taflę o powierzchni ponad 430 m kw. pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść jeszcze przed rozpoczęciem weekendu. Na amatorów łyżwiarstwa, którzy nie posiadają własnego sprzętu, czekać będzie wypożyczalnia (koszt wypożyczenia łyżew 5 zł). Łyżwiarze będą mogli także skorzystać z szatni i przechowalnia bagażu przy lodowisku (płatnej 2 zł) lub bezpłatnej szatni na terenie Portu Łódź. Na miejscu będzie również można naostrzyć łyżwy. W soboty w godz. 13.00 – 15.00 na lodowisku będzie działać bezpłatna szkółka łyżwiarska.

Wyjątkowa kula śnieżna, w której będzie można zrobić sobie świąteczne zdjęcie, 4 grudnia pojawi się w Atrium. Atrakcja będzie dostępna po raz pierwszy w Polsce.

– Dzięki śnieżnej kuli w Porcie Łódź każdy poczuje magię zbliżających się świąt. Chętni będą mogli w weekendy wejść do wnętrza kuli i zrobić sobie w niej zdjęcie. Do dyspozycji naszych klientów będzie także profesjonalny fotograf, który wykona dla nich pamiątkowe zdjęcie. Będzie można je wydrukować na miejscu. Wykonanie zdjęcia i wydruk będą bezpłatne – informuje Emilia Lange- Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Kula śnieżna w Porcie Łódź będzie dostępna w przedświąteczne soboty i niedziele (4-5. 12, 11-12.12 i 18-19.12) oraz 6 grudnia w mikołajkowy poniedziałek w godz. 12.00 – 20.00 w Atrium.


W przedświąteczne weekendy oraz w mikołajki Port Łódź odwiedzi święty mikołaj. Będzie spacerować po centrum i rozdawać cukierki, a wszystkie grzeczne dzieci zaprosi do wspólnej zabawy przy choince: czytania bajek, nauki kolęd, pamiątkowych zdjęć.

Wszystkie dzieci, które odwiedzą Port Łódź w mikołajki, będą mogły zostać pomocnikami świętego mikołaja. Na najmłodszych będą czekać specjalne atrakcje i animacje,
m.in. możliwość otrzymania skarpety na świąteczne prezenty oraz szansa na zrobienie sobie zdjęcia w czapce mikołaja, które będzie drukowane na specjalnej pamiątkowej przypince.

Świąteczną atmosferę poczują także dzieci, które wezmą udział w bezpłatnych zajęciach tematycznych w sali zabaw Port Łódź Junior. Z myślą o dzieciach w wieku 3 – 10 lat wychowawcy przygotowali atrakcje tematyczne na każdy dzień tygodnia.

W poniedziałki dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach pt. „Aniołki w Juniorze” i samodzielnie pomalować gipsowe anioły. We wtorki w sali zabaw działać będzie „Fabryka ozdób choinkowych”, a najmłodsi będą przygotowywać papierowe łańcuchy, gwiazdy i inne dekoracje. W środy w ramach zajęć pod hasłem „Juniorki malują bombki” dzieci własnoręcznie ozdobią plastikowe kule. W czwartki podczas zajęć „Fabryka Mikołaja” z papieru i patyczków najmłodsi będą tworzyć kukiełki pajacyków i Mikołajów. W piątki w „Wytwórni kartek świątecznych” powstawać będą niepowtarzalne kartki z życzeniami. Materiały plastyczne, które będą wykorzystywane podczas zajęć, będą czekać na dzieci w sali zabaw.

Bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 20.00, a w soboty i niedziele między 10.00 a 20.00. Jest to miejsce, gdzie rodzice mogą pozostawić swoje dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorów z przygotowaniem pedagogicznym i swobodnie udać się na zakupy. Port Łódź Junior to kraina stworzona z myślą o najmłodszych, gdzie dzieci mogą skorzystać z wielu atrakcji, m.in. zjeżdżalni, przebieralni, w której znajdą stroje księżniczek, strażaków, piratów, wróżek, czarodziejów i kowbojów, kuchni, w której mogą pobawić się w przygotowywanie potraw, kącika plastycznego, miejsca, gdzie z dostępnych elementów mogą zbudować tor dla samochodów, kącika gier sportowych z konsolą Wii, basenu z piłeczkami, zabawek, kolorowanek, książek.