Miasto ewoluuje na naszych oczach, stając się niezwykle atrakcyjnym miejscem do życia. Dlaczego warto osiedlić się w Łodzi?
 

Łódź kiedyś i dziś

Łódź to miasto znane z fabrycznej infrastruktury i zabudowy sięgającej jeszcze XIX wieku. Miasto praktycznie nie ucierpiało podczas II wojny, dzięki czemu wiele z zabytkowych kamienic zachowało się tam po dziś dzień. Niestety, przez dziesiątki lat wiekowe budynki popadały w ruinę, utrwalając negatywną opinię o brzydkiej i nieestetycznej Łodzi.  

Jak dziś wygląda Łódź? To już zupełnie inne miejsce niż jeszcze kilka lat temu. W ostatniej dekadzie władze postanowiły zmienić wizerunek zaniedbanego miasta. W efekcie uruchomiono kilka programów rewitalizacyjnych, w ramach których kompleksowego remontu doczekało się wiele obszarów z centrum i okolic.

Inwestycje w centrum odbiły się na atrakcyjności miasta. Odnowiony dworzec Łódź Fabryczna, unowocześniony kompleks elektrociepłowni EC1, powstające powierzchnie biurowe – z roku na rok Łódź zyskuje, nie tylko pod względem gospodarczym, ale również architektonicznym.

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?  

Zmiany zachodzące w mieście sprawiły, że w ostatnich latach zaczęło ono zyskiwać coraz większą popularność. Śródmieście stało się okolicą atrakcyjną dla inwestorów planujących budowę nowych mieszkań deweloperskich w Łodzi. Na wzrost jakości życia wpływa także rozwój infrastruktury dającej wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Łódź to nie tylko kina i teatry. Miejscowa ATLAS Arena co chwilę organizuje wydarzenia sportowe oraz koncerty światowych gwiazd. Warto wspomnieć także o licznych kulturalnych projektach i festiwalach, m.in. Łódź Design, Transatlantyk, Fotofestiwal i inne. 

Ważnym aspektem wpływającym na popularność miasta są również ceny nieruchomości. Zakup nowego mieszkania w Łodzi będzie o wiele korzystniejszy niż np. w Gdańsku lub Warszawie. Średnia cena za metr może tu być nawet o 1/3 niższa.

Łódź – miasto dla młodych

Łódź z roku na rok zyskuje nowe siły i to widać. Miasto bardzo dynamicznie się zmienia, pozostawiając w tyle dawne skojarzenia. To świetne miejsce do życia, zwłaszcza dla młodych ludzi. Władze miasta walczą o ich uwagę, stwarzając korzystniejsze warunki do pracy i codziennego funkcjonowania.