Na kobiety czeka wiele atrakcji takich jak zjazd pań prezydent miast z Polski oraz debata merytoryczna, na którą 15 czerwca zapraszają łodzianki. Po spotkaniu o godz. 11.30 na Piotrkowskiej 104 zrobione zostanie wspólne zdjęcie. Między 15 a 17 czerwca w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ odbędą się targi, podczas których zobaczyć będzie można między innymi pokazy tańca brzucha, jogi oraz zumby. Imprezy otwarte są w piątek i sobotę od 10.00 do 18.00 i niedzielę 11.00-20.00.

16 czerwca o godz. 12.30 w ramach targów odbędzie się spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim, autorem "Samotności w sieci". 17 czerwca popołudnie umili zwiedzającym targi występ Anny Cymerman, która wystąpi wraz z Romualdem Spychalskim i Anną Jurczyńską. Początek koncertu o godz. 16.00.

16 czerwca o godz. 9.00 z Piotrkowskiej 87 wyruszy IV Samochodowy Rajd Kobiet Arabela Rally po województwie łódzkim. Zakończenie rajdu odbędzie się 17 czerwca między godz. 18.00 a 20.00 przed Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ.

17 czerwca w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbędzie się 3. edycja Festiwalu Otwartego Kobiet Aktywnych, w ramach którego odbędą się warsztaty z zakresu mody, urody, tańca i zdrowia.

21 czerwca o godz. 16.00 w Centrum Biznesowym Synagra odbędzie się spotkanie "Kobieta w Biznesie" z udziałem Małgorzaty Ohme.

16 czerwca w Łodzi odbędą się międzynarodowe zawody w gimnastyce artystycznej Famas Cup, w których udział weźmie 9 sekcji z Polski, Norwegii, Ukrainy i Białorusi.

Muzeum Kinematografii zaprasza na pokazy filmów, podczas których będzie można lepiej poznać sylwetki słynnych kobiet. Wstęp jest bezpłatny.

17 czerwca o godz.18.00 Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na wernisaż poświęcony słynnemu fryzjerowi Antoine Cierplikowskiemu. Dla pasjonatów literatury organizatorzy 15 czerwca o godz. 18.00  przygotowali warsztat książki artystycznej "Dialog z kobietą". Spotkanie odbędzie się w Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego 24.

Podczas warsztatów "Nie zapomnij o piłce, ale zajmij się też sztuką" w Pałacu Młodzieżowym im. J. Tuwima (15 czerwca) uczestniczki będą mogły rozwijać swoje zdolności aktorskie.

Pod okiem instruktora z Komendy Miejskiej Policji 21 czerwca odbędą się warsztaty "silna płeć", podczas których kobiety uczyć się będą asertywności i samoobrony. Zajęcia odbędą się w godz. 16.30 - 18.00, jednak najpierw trzeba się na nie zapisać.

19 czerwca o 17.30 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zaprasza na odczyt "Czy szaty zdobiły człowieka? O historii ubioru od epoki kamienia do renesansu".

Swoich sił w rękodziele można będzie spróbować 16 czerwca podczas warsztatów "Biała Fabryka jest kobietą" , które odbędą się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Również tego dnia Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 zaprasza panie na wycieczkę rowerową, a Dom Kultury 502 na warsztaty "Aktywna, asertywna, wysportowana, kreatywna, modna i szczęśliwa".

Udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach wcale nie musi dużo kosztować. Wstęp na sporą część jest bowiem bezpłatny. Dodatkowo partnerzy projektu przygotowali zniżki, by je jednak zdobyć, wystarczy podać hasło, które od 8 czerwca dostępne jest na stronie internetowej Miasta Kobiet.