Poza nienagannie ułożoną fryzurą, pomalowanymi paznokciami i czystymi ubraniami należy zwracać uwagę także na makijaż. Nieodpowiednio wykonany może zaszkodzić, a żadna z pań raczej nie oczekuje takich rezultatów. Kluczem do dobrego makijażu są odpowiednio dobrane kosmetyki, ale także miejsce, w którym go wykonujemy. Na nic bowiem drogie, luksusowe podkłady, jeśli są zbyt ciemne i tworzą efekt maski na twarzy. Dobre, dzienne oświetlenie sprawia, że jesteśmy w stanie zauważyć każdy, nawet najmniejszy włosek na twarzy oraz wiemy, jak będziemy wyglądać. W przypadku makijaży wykonywanych w półmroku lub w pomarańczowym, sztucznym oświetleniu jest to jedna wielka niewiadoma. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy więc przygotować kilka porad dotyczących wyboru lustra do sypialni, które będzie znajdować się w dobrym miejscu, będzie dobrze oświetlone oraz sprawi, że będzie ona wyglądać stylowo.

Jakie lustro przyda się w sypialni?

Tworząc swoją wymarzoną sypialnię na pewno spotkacie się z momentem, kiedy trzeba będzie podjąć decyzję i wybrać lustro. Jest to miejsce, w którym można zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy, stąd też ważne jest, by urządzić to pomieszczenie „po swojemu”. Może się to wydawać błahostką, jednak w rzeczywistości sprawa wcale nie jest prosta. Odpowiednie lustro musi spełniać wszystkie nasze potrzeby – rozpoczynając od wyglądu, poprzez wielkość i umiejscowienie. W takim razie na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Na styl, lustro musi pasować do reszty otoczenia, inaczej nie będzie wyglądać to estetycznie. Następnie - funkcja - bowiem inne lustro potrzebne jest do oglądania całej sylwetki, a inne jedynie do wykonywania makijażu bądź fryzury. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzają się wysokie lustra, zazwyczaj montowane na drzwiach szafy lub na ścianie, jednak coraz częściej zdarzają się też wersje montowane na drzwiach pomieszczenia, w drugim przypadku może być to lustro powieszone na ścianie lub toaletka.

Lustro na wymiar czy w ramie - jakie wybrać?

Wybierając lustro w sklepie pierwsze co zauważamy to jego rama. Żeby nie zwariować wśród  setek modeli musimy jasno określić swoje potrzeby i zdecydować, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Jeśli lustro ma pełnić funkcję dekoracyjną, to warto zaopatrzyć się w wersję z ramą. W dzisiejszych czasach wybór jest przeogromny i z łatwością można znaleźć egzemplarze pasujące do każdego stylu dekoratorskiego. Ramy dostępne są w każdym kolorze i kształcie, co pozwala na idealne dopasowanie do reszty wnętrza. Jednak jeśli planujemy montowanie luster w drzwiach szafy czy wyłożenie nimi całej ściany, to konieczne będzie zamówienie lustra na wymiar. Jest to też jedyne rozwiązanie, jeśli szukamy lustra o konkretnej wielkości, na przykład ze względu na umiejscowienie go we wnęce lub inne ograniczenia lub zwyczajnie - mamy taką wizję, a sklepowy asortyment jej nie odpowiada. Idealnie dobrane lustro nie tylko będzie spełniać swoją rolę, lecz także będzie świetnym dodatkiem do wnętrza.

Lustro na drzwiach przesuwnych

Doskonałą opcją dla osób lubiących przestronne wnętrza jest lustro montowane na drzwiach przesuwnych. Pozwala ono na optyczne powiększenie przestrzeni i stworzenie świeżego wyglądu całego pomieszczenia. Dzięki jego dużym rozmiarom bez problemu zrobisz zdjęcie swojej stylizacji oraz nie będziesz martwić się, czy na pewno dobrze wyglądasz na mieście i w pracy.

Jest to także bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla pomieszczeń o małym metrażu, ponieważ zaoszczędzamy przestrzeń, którą należałoby przeznaczyć na postawienie lub przymocowanie lustra do ściany, dodatkowo nie zastawiamy całej sypialni niepotrzebnymi przedmiotami. Wnętrze dzięki temu jest schludne i estetyczne.

Istnieje mnóstwo konfiguracji montowania luster na szafie. Zamontowane na wszystkich drzwiach lub tylko na jednych, na środkowych, na bocznych, pocięte na kawałki lub w całości - od Ciebie i Twojej wizji na pomieszczenie jedynie zależy co wybierzesz.

Gdzie postawić lub powiesić lustro?

Tak jak już wspomnieliśmy na początku wpisu, istotne jest, by lustro znajdowało się w pobliżu okna. Postawienie go tam pozwala na uzyskanie najlepszego światła z możliwych i zdecydowanie ułatwia poranny makijaż lub przeglądanie się w całej okazałości. Jednak zdajemy sobie z tego sprawę, że nie zawsze istnieje taka możliwość, chociażby ze względu na brak miejsca lub porę roku - w zimie gdy wstajemy do pracy jest jeszcze ciemno, więc lustro koło okna nie spełnia swojego zadania. Wtedy należy rozważyć opcję montażu na drzwiach szafy. Jest to możliwe zarówno w drzwiach przesuwanych jak i otwieranych, dodatkowo także powiększa optycznie wnętrze i pozwala mądrze zagospodarować przestrzeń. Jeśli zdecydowalibyśmy się na postawienie lustra, to warto pamiętać, że należy robić to w bezpiecznej odległości od drzwi, by podczas otwierania nie stłuc go. Modne jest, by ustawiać lustra obok wysokich roślin doniczkowych oraz smukłych lamp podłogowych. Stwarza to ciekawą aranżację i wprowadza styl do sypialni, przez co nie jest ona nudna.

Lustro z lampkami i oświetleniem - przydatne do makijażu

Nie każda z nas ma możliwość zakupu stylowej toaletki do sypialni i umieszczenia jej tuż przy oknie, by malować się w naturalnym, dziennym świetle. W zimie, dla większości jest to niemożliwe, ponieważ rano zwyczajnie jest jeszcze ciemno. Jak zatem radzić sobie w takich sytuacjach? Z pomocą przychodzą wtedy lustra z wmontowanym oświetleniem - dzięki regularnemu rozmieszczeniu równomiernie oświetlają twarz naturalnym światłem i sprawiają, że makijaż to błahostka. Dzięki temu możemy umiejscowić stanowisko do makijażu w dowolnym miejscu, a warunki za oknem są wtedy nieistotne. Jest to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z małymi pomieszczeniami, gdzie zwyczajnie nie ma miejsca na dodatkowy mebel przy oknie. Lustro z oświetleniem można zamontować zarówno na ścianie jak i postawić na biurku lub komodzie.

Szeroki wybór lamp i oświetlenia znajdziesz na Lumigo.pl

Mamy nadzieję, że uznacie wpis za przydatny i wybór odpowiedniego lustra z oświetleniem nie będzie problemem. Zapraszamy także do pozostałych wpisów na blogu.