Aby jednak Twój podjazd, ścieżka lub weranda cały czas prezentowały się nienagannie i wyglądały jak nowe, pomaluj je odpowiednią farbą do kostki brukowej. Dzięki temu uzyskasz ciekawy efekt wizualny i ochronisz materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Dlaczego warto pomalować kostkę brukową?

Kostka brukowa to wytrzymały materiał, jednak jak każda inna powierzchnia może się zabrudzić. Poza tym jest czuła na promieniowanie UV, a przy intensywnych opadach, mrozie, czy gradzie mogą się na niej tworzyć ślady i odbarwienia, które nie są pożądane. Z czasem powierzchnia ścieżki brukowej lub podjazdu przestaje być prosta i po deszczu zaczynają pojawiać się kałuże oraz utrudniające poruszanie się nierówności. Niekorzystnie wpływa to na bezpieczeństwo domowników, komfort użytkowania i estetykę podwórka. Aby to naprawić oraz odzyskać pierwotną barwę bruku i cieszyć się z tego efektu przez długi czas, warto postawić na specjalistyczną farbę do malowania kostki brukowej, na przykład BEKERFARB. Dzięki jej właściwościom Twoje patio lub weranda będą wyglądały jak nowe.

Jaką farbę do malowania kostki brukowej wybrać?

Farba do malowania kostki brukowej powinna spełniać pewne kryteria, które pozwolą uzyskać Ci pożądany efekt i sprawią, że wybrana powierzchnia zachowa doskonały wygląd przez długie lata. Do jej najważniejszych właściwości należą:

  • wyrównywanie podłoża – zapewnia estetyczny wygląd i bezpieczeństwo;

  • pogłębianie koloru – zapobiega blaknięciu i odbarwianiu;

  • wnikanie w głąb bruku – gwarantuje długotrwały efekt;

  • podkreślanie naturalnej struktury betonu – wpływa na walory wizualne;

  • odporność na promieniowanie UV – chroni kolor i strukturę;

  • zatrzymywanie minerałów w kostce brukowej – wpływa na długą żywotność materiału.

Odpowiednia farba do kostki brukowej sprawi, że każda powierzchnia odzyska swój dawny blask i kolor, a co za tym idzie – będzie wyglądała jak nowa. Ogromną zaletą preparatów takich jak BEKERFARB jest to, iż mogą być użyte do renowacji nawet bardzo zniszczonych ścieżek czy podjazdów. Dodatkowo, farby producenta BEKERFARB wnikają naprawdę głęboko, co przekłada się na nowy i bardzo trwały wygląd kostki. Oprócz tego preparat nie zmienia jej struktury. Kostka nie staje się śliska nawet po pomalowaniu, czyli jednocześnie jest bezpieczna dla użytkowników.

Jak pomalować kostkę brukową?

Aby pomalować ścieżkę lub patio, oprócz farby do malowania kotki brukowej będziesz potrzebować: węża ogrodowego, szczotki, wałka malarskiego z przedłużką oraz dużych pędzli. Przed przystąpieniem do malowania właściwego należy zamieść, a potem oczyścić powierzchnię wodą za pomocą węża ogrodowego i poczekać aż wyschnie. Możesz również użyć specjalnego preparatu do czyszczenia kostki brukowej. Następnie wylej farbę na tackę i używając wałka, zacznij rozprowadzać ją od najdalszego zakątka malowanej powierzchni i zmierzaj w przeciwną stronę. Odczekaj aż farba wyschnie, a następnie pędzlem uzupełnij ewentualne luki powstałe wokół krawędzi. Jeżeli konieczne jest naniesienie więcej niż jednej warstwy, zrób to dopiero wtedy, kiedy poprzednia będzie całkowicie sucha. Po około 3-4 godzinach Twój podjazd lub weranda będą gotowe do użytkowania.

Co daje pomalowanie kostki brukowej?

Renowacja kostki brukowej niesie ze sobą same korzyści. Dzięki specjalnej farbie, która wyrównuje kolor i sprawia, że staje się on bardziej intensywny oraz podkreśla naturalną strukturę betonu, wnikając głęboko w bruk, otrzymujesz niezwykle estetyczny efekt. Dodatkowo podłoże staje się mniej śliskie, a co za tym idzie – bezpieczne. Odświeżona powierzchnia nadaje krajobrazowi nowoczesnego wyglądu i doskonale wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne, podkreślając jednocześnie styl domu.