Corin, pabianicki producent bielizny i eksporter biustonoszy na skalę światową, odebrał gratulacje od marszałka województwa łódzkiego. Za co?

Twórcy biustonosza idealnego, stworzonego we współpracy z naukowcami, tym razem otrzymali medal „Zasłużony dla eksportu”.

– Projektowanie tych biustonoszy jest równoważne z projektowaniem kosmicznych technologii – uznał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – A eksport to niezwykle ważna ścieżka rozwoju dla firm gospodarki tekstylnej.

Jak stwierdził Stępień, ta nagroda oznacza zwycięstwo nad tanią siłą roboczą na świecie.

– Wygrywamy technologiami, wiedzą i znakomitym produktem – powiedział marszałek.

– Mamy około 70 pocent produkcji eksportowej – opowiada Mariusz Hanczka, założyciel firmy. Wśród rynków zbytu wymienia kraje europejskie, ale też Izrael, Kanadę, Stany Zjednoczone i kraje afrykańskie.

Corin istnieje na rynku bieliźniarskim od 20 lat. Jako pierwsi na świecie zdecydowali się na badania kobiecych biustów pod okiem naukowców, chcąc stworzyć stanik idealny. Nagrano o nich dokument na Discovery.

– Ten film promował nie tylko naszą firmę, ale cały region łódzki i Pabianice – mówi z dumą Bogumiła Jakubczak, odpowiedzialna za sprzedaż w firmie. – Myślę, że niejednym jeszcze zaskoczymy naszych konsumentów.