LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się od 25 do 27 czerwca przy centrum handlowym Carrefour, ul. Popławska 4/20.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 latto badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją, czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki, czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40 – 49 lat oraz 70 – 75 lat to badania wykonywane są w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. W zakresie realizowanego projektu i zwiększenia dostępności do badań, zapewnia paniom niekwalifikującym się jeszcze / już do programu finansowanego przez NFZ, bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów panie powinny się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.