Sprężyna czy pianka? – takie pytanie często słyszymy w sklepie z materacami, gdy chcemy wybrać wygodne spanie do sypialni. Wybór często jest niejasny, bo by wybrać dobrze, trzeba znać swoje opcje. A o materacach z pianki termoelastycznej klienci nadal wiedzą bardzo niewiele.

Materac termoelastyczny wysokiej jakości doskonale reaguje na ciało. A dokładnie na jego… ciepłotę. Jak to się dzieje? Prześledźmy na podstawie materacy marki Hilding, lidera na rynku jeśli chodzi o sprzedaż nowoczesnych akcesoriów do sypialni.

Materac termoelastyczny – właściwości

Materace termoelastyczne  Hilding wykonane są z najwyższej jakości pianki Visco. Reaguje ona na ciepło ciała – pod jego wpływem mięknie, dlatego może się doskonale dopasować do anatomicznych krzywizn. To z kolei gwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa i innych części ciała. Pianka Visco „zapamiętuje” kształt ciała, dlatego po nocy spędzonej na materacu termoelastycznym budzimy isę wypoczęci, bez sztywności i bez bólów mięśni i stawów. Natomiast po wstaniu z łóżka pianka wraca do standardowego kształtu.

Materac termoelastyczny Hilding Mambo

To dwustronny materac Hilding. Jedna ze stron wypełniona jest pianką Velvet Touch. Jest delikatna w dotyku, sprężysta i optymalnie twarda. Druga ze stron to pianka wysokoelastyczna Visco. „Twoje ramiona delikatnie zagłębiają się w materac, a Ty nie czujesz żadnego ucisku, wypoczywasz i regenerujesz siły na następny dzień!” – zachwala producent.

Twoje ramiona delikatnie zagłębiają się w materac, a Ty nie czujesz żadnego ucisku, wypoczywasz i regenerujesz siły na następny dzień!

Materac termoelastyczny Hilding Salsa

Zbudowany jest na bazie wysokoelastycznej pianki FlexiFoam. Odpowiednie profilowanie pianki zapewnia siedem zróżnicowanych stref twardości. Głowa, ramiona, biodra i nogi zyskują idealne wsparcie, a wszystkie mięśnie regenerują się szybciej. Pianka posiada też specjalne nacięcia – są to kanały wentylacyjne, które odprowadzają wilgoć z materaca. Wierzchnią warstwę tworzy pianka Visco, dopasowująca się do ciała.

Pokrycie materaca zawiera w sobie probotyki, które hamują rozwój bakterii i grzybów. Materac Salsa jest materacem medycznym, idealnym jako materac przeciwodleżynowy.