Najnowszy supermarket w Pabianicach został otworzony 24 listopada ubiegłego roku o godz. 8.00. Wtedy to próg Lidla przy ul. Łaskiej przekroczyli pierwsi klienci. Po uroczystym przecięciu wstęgi zaczęli wchodzić do środka.

- Ale tutaj ładnie i przestronnie – zachwycał się starszy pan.

Nowością w sklepie jest ryneczek Lidla, usytuowany zaraz przy wejściu, po prawej stronie. Naprzeciwko niego, tradycyjnie, znajduje się piekarenka Lidla.

Tego dnia wyjątkowo otwarte zostało małe pomieszczenie magazynowe, w którym można było kupić produkty w promocji, np. deski do prasowania. Dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się maszyny do szycia po 399 zł, stacje parowe po 240 zł, suszarki na pranie po 29 zł czy wielofunkcyjne drabiny po 222 zł. Co danego dnia kupimy w Lidlu, można sprawdzić na stronie: http://www.gazetkonosz.pl/lidl/.

Otwarcie sklepu świętowaliśmy przez cały dzień. Z tej okazji obok Lidla stanęła strefa grillowo-cateringowa. Tam każdy chętny może zjeść za darmo kiełbasę z grilla, napić się kawy, herbaty czy zimnych napojów. W specjalnym namiocie znalazło się też miejsce dla dzieci – ustawiono tam kolorowe stoliki, a maskotka sklepu Dinuś i animatorzy poprowadzili zabawy dla najmłodszych.

Kilka miesięcy wcześniej, w kwietniu, nowy Lidl pojawił się przy Waltera-Jankego.

- Na otwarciu mieliśmy 400 osób. To rekord. Tak wielu klientów dawno nie odnotowaliśmy – nie krył zadowolenia Krzysztof Lis, kierownik rejonowy Lidla.

Obok dwóch Lidlów w niewielkim mieście nad Dobrzynką znajdziemy jeszcze: sześć Biedronek, Kauflanda, Piotra i Pawła, Tesco, dwie Mile, Carrefoura, Netto oraz Intermarche.

Są rozmieszczone w całym mieście i ze względu na niższe ceny mają monopol na handel w danym rejonie.

W ciągu 14 lat w Pabianicach przybyło aż 10 supermarketów różnych sieci. W 2003 r. przy zbiegu ulic Grobelnej i Kilińskiego zburzono stare hale Pamoteksu i wybudowano tam Kauflanda. Reklamowano go jako największy market w naszym mieście, a zarazem jedyny w centrum, który oferuje odpowiedni stosunek jakości oferowanych produktów do ich ceny. W Kauflandzie możemy znaleźć praktycznie wszystko - od makaronów po porcelanę i sztućce. Aktualną ofertę sklepu możemy sprawdzić na: http://www.gazetkonosz.pl/kaufland.

Najpopularniejszą siecią supermarketów w Pabianicach jest Biedronka. To właśnie tutaj możemy nabyć dobrej klasy produkty wyprodukowane specjalnie dla sieci. Biedronka oferuje dość spory wybór marek własnych, które zazwyczaj są produkowane przez znane firmy, takie jak Hoop czy Bakoma. Największym minusem według klientów jest zazwyczaj mały parking znajdujący się przed sklepem.

Niewielki parking jest też przy Mili. Uważana za mały sklep osiedlowy Mila oferuje atrakcyjne ceny, niestety asortyment został mocno ograniczony z powodu niewielkiej powierzchni sklepu. W Mili znajdziemy bardzo mało marek własnych, natomiast często organizowane są promocje, na których możemy kupić dobre markowe produkty w niskich cenach.

Tesco przy Łaskiej to mniejsza wersja hipermarketu tej sieci. W związku z tym asortyment został mocno okrojony i ograniczony głównie do marek własnych. Mimo to wybór pośród produktów jest dość spory. Wielkim atutem sklepu są niskie ceny w stosunku do jakości towarów. Dodatkowo sklep posiada mocno rozwinięte stoiska z napojami, pieczywem oraz alkoholami. Jedynym minusem, który wskazują klienci, jest odległość, dlatego z marketu korzystają głównie mieszkańcy osiedla Piaski.

Z kolei mieszkańcy Bugaju mają pod nosem duży supermarket Carrefour. Asortyment, jaki oferuje, jest dużej rozpiętości - możemy tutaj kupić praktycznie wszystko, łącznie z anteną satelitarną i wielkim telewizorem. Carrefour jest marketem, w którym jest sporo atrakcyjnych promocji. Coraz częściej możemy kupić dwa produkty w cenie jednego. Podobnie jak inne sklepy tego koncernu, także i tutaj znajdziemy stoiska poboczne, wśród których mamy stoisko z prasą i aptekę. Przed sklepem jest duży parking oraz stacja benzynowa.

Również na Bugaju ulokowało się Intermarche. To market, w którym znajdziemy spory wybór dobrych produktów tańszych marek z certyfikatem „selection”. Dodatkowym atutem sklepu jest własna wędzarnia i smaczne wędliny oraz kiełbasy. Naprzeciwko Intermarche znajduje się Bricomarche, w którym znajdziemy artykuły budowlane oraz rzeczy potrzebne do domu. Oba markety łączy jeden spory parking.

W centrum obok Kauflanda usytuowano Netto. Możemy tutaj kupić produkty znanych i lubianych marek w bardzo atrakcyjnych cenach. Pomimo niskich cen, w markecie ciągle są organizowane promocje na różny asortyment, np. „2 za 1”, czyli dwa produkty w cenie jednego. Klienci chwalą market głównie za szybką i fachową obsługę kas.

Z kolei Piotr i Paweł to jedyny market w Pabianicach oferujący produkty z tzw. wyższej półki. Znajdziemy tutaj naprawdę duży wybór różnego typu towarów w różnych przedziałach cenowych. Dużym atutem sklepu jest obecność produktów i grup produktów, których nie kupimy w żadnym innym markecie. Klienci chwalą spory wybór nabiału, pieczywa oraz owoców. Oprócz samego marketu, w budynku znajduje się wiele stoisk, wśród których są sklepy obuwnicze, odzieżowe, RTV - AGD, salony telefonii komórkowych, stoisko z tuszami i tonerami do drukarek oraz drogeria Rossmann. Sklep dysponuje wielkim parkingiem dostępnym od strony ul. Partyzanckiej.