Jak dobrać listwy przypodłogowe do tak zaaranżowanego wnętrza, by wyeksponować jego unikalny charakter, a jednocześnie uniknąć wrażenia kompozycyjnego przepychu?

Prosty, niemalże surowy styl scandi to już od kilku lat jeden z najchętniej wybieranych kierunków w architekturze. Swoimi głównymi założeniami nawiązuje do typowo skandynawskiego minimalistycznego stylu życia – umiłowania do dobrego designu, a przede wszystkim nieotaczania się zbędnymi przedmiotami. W mieszkaniach, w których króluje ta stylistyka, każdy detal ma znaczenie – pieczołowicie wyselekcjonowany, powinien tworzyć spójną aranżacyjną całość z pozostałymi elementami wykończenia wnętrza. Dlatego też pomieszczenia skandynawskie utrzymane są w barwach bieli i szarości, które stanowią monochromatyczne i nienachalne tło dla ponadczasowego piękna naturalnych materiałów. Na podłogach króluje bowiem drewno – w jasnym lub naturalnym odcieniu, subtelnie przełamującym oszczędną estetykę dodatków. Kluczem do sukcesu w takiej aranżacji jest jednak dobór odpowiednich listew przypodłogowych.

Białe listwy przypodłogowe

Zastosowanie białych listew przypodłogowych to najczęstsze rozwiązanie w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Połączone z białymi ścianami nie tylko dodadzą wnętrzom wyjątkowej lekkości, lecz także sprawią, że będą się one wydawać jasne i świetliste. Po pierwsze, białe listwy przypodłogowe odbijają światło, dlatego będą świetnym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach, które optycznie powiększą. Po drugie, drewniane listwy przypodłogowe w odcieniu klasycznej bieli nie skrócą optycznie ścian, dzięki czemu wnętrze wyda się bardziej przestronne. Doskonałym pomysłem będzie połączenie ich z białymi drzwiami, co pozwoli uniknąć wizualnych podziałów wnętrza.

Dębowe i jesionowe listwy przypodłogowe

We wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim niekwestionowaną popularnością cieszą się podłogi drewniane wykonane z drewna dębu lub jesionu, jak np. Dąb Tender czy Jesion Milkshake od Barlinka. Ich jasna, mleczna i delikatnie bielona barwa, przełamana subtelnie zarysowanymi sękami doda wnętrzom w stylu scandi ciepła, podkreślając ich unikalny charakter. Połączenie tych desek z drewnianymi listwami podłogowymi w tym samym odcieniu sprawi wrażenie nienachalnej przytulności. Fornirowane listwy przypodłogowe o wybarwieniu dostosowanym do podłogi to kolejne świetne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które chce się optycznie powiększyć – w tym przypadku warto zdecydować się na wyższe listwy, jak np. 9-cm listwa przypodłogowa Dąb Tender od Barlinka. W przypadku niskich wnętrz, np. mieszkań na poddaszu, by uniknąć wizualnego skrócenia wysokości pomieszczenia, najlepiej wybrać listwy niższe, np. 6-cm Dąb Tender od Barlinka.

Zobacz ofertę: podłogi drewniane Łódź i listwy przypodłogowe