Odpowiednio umieszczona skutecznie podniesie poziom bezpieczeństwa w domu i nie tylko. Sprawdź, do czego przyda się mini kamera szpiegowska, jak ją zamontować i na co zwrócić uwagę podczas kupna tego sprzętu.

Mini kamera szpiegowska – nie tylko dla szpiegów

Pomimo tego, że mini kamera szpiegowska (jak sama nazwa wskazuje) jest sprzętem, który kojarzy się głównie ze szpiegowaniem, nie jest stosowana jedynie przez profesjonalnych agentów wywiadu. Ten podręczny rejestrator jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, które znajduje zastosowanie tak naprawdę na co dzień. Mini kamerka szpiegowska w domu zwiększy bezpieczeństwo i okaże się niezastąpiona w takich sytuacjach jak m.in. powtarzające się ataki wandalizmu na posesję, porysowanie samochodu czy obserwacja zatrudnionej ekipy, do której nie masz pełnego zaufania. Urządzenie to polecane są również do użytku m.in. w firmach, w których zdarzają się drobne kradzieże np. pieniędzy z kasy.

Montaż mini kamery szpiegowskiej – kamuflaż to podstawa

Decydując się na zakup mini kamery szpiegowskiej, musisz wziąć pod uwagę, że sprzęt ten wymaga odpowiedniego zamontowania. Sama instalacja nie jest niczym skomplikowanym – podstawą jednak jest dyskrecja. Kamerka powinna być umieszczona w takim miejscu, w którym jest niewidoczna dla osoby nagrywanej. Dlatego też urządzenie może być położone tak naprawdę w każdym miejscu. Mini kamerkę poleca się zamontować m.in. przy telewizorze, między kwiatkami, pod biurkiem czy na regale między książkami. Te niewielkie urządzenia umieszczane są również w przedmiotach codziennego użytku, dzięki czemu nie wzbudzają one żadnych podejrzeń. Tego typu mini kamerki znajdziesz na stronie https://www.eltrox.pl/, na której znajdują się rejestratory ukryte w m.in. długopisie, breloku, zasilaczu USB, zegarku czy czujniku ruchu.

Stabilne umocowanie mini kamery szpiegowskiej kluczem do sukcesu

Pozostając w kwestii montażu, ważne jest, aby kamerka stabilnie przylegała do miejsca, w którym została umieszczona. Jest to o tyle istotne, że źle przymocowane urządzenie może spaść w czasie najmniejszego ruchu, co poskutkuje zdemaskowaniem użytkownika. Możliwości mocowania jest kilka i różnią się one w zależności od rodzaju powierzchni:

  • dla powierzchni gładkich i trwałych warto użyć taśmy dwustronnej,
  • z kolei na śliskich powierzchniach jak np. liście roślin dobrym wyjściem będzie użycie specjalnego zaczepu,
  • wybierając mini kamerkę, która ma znaleźć się na ubraniu, warto postawić na specjalne spinki i taśmy samoprzylepne na kabelki.

Kupno mini kamerki szpiegowskiej – na co zwracać uwagę?

Odpowiedni kamuflaż w różnych przedmiotach, a także miejsce montażu to nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając mini kamerkę szpiegowską. Przed zakupem dokładnie zapoznaj się również z parametrami technicznymi danego modelu. Pod uwagę weź przede wszystkim rozdzielczość obrazu – im większa, tym więcej szczegółów kamera będzie w stanie zarejestrować, dzięki czemu dokładnie ocenisz, co zaszło na nagraniu. Istotnym parametrem jest również liczba rejestrowanych klatek na sekundę – płynne wideo pozwoli uniknąć ewentualnych niedopatrzeń, które mogłyby pojawić się podczas lekkiego zacinania się nagrania. Oprócz tego zwróć uwagę również na dodatkowe funkcje, które podnoszą możliwości mini kamerki, wśród których wyróżnić można m.in. wbudowany mikrofon, czujnik ruchu, zdalne sterowanie za pomocą sieci czy podgląd obrazu na żywo.