Coraz częściej klienci biur podróży szukają atrakcji, miejsc, które zaskakują i są odmienne od tego, w czym funkcjonują na co dzień. Dlatego właśnie Turcja od lat niezmiennie jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków. To również opcja, by odpocząć na pięknych plażach lub w luksusowych hotelach, trenować sporty wodne oraz poznać niesamowicie barwną i aromatyczną codzienność mieszkańców.

Tygiel kultur i smaków

Pomimo tego, że Turcja jest krajem europejskim, dość mocno odczuwalne są wpływy wschodniej cywilizacji w architekturze, kuchni oraz mentalności mieszkających tu ludzi. To wszystko sprawia, że na ulicach jest niesamowicie głośno, a żywiołowość i pozytywne nastawienie do świata udzielają się wszystkim – turystom także. Poza tym w ofercie https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja znajdziemy cały szereg atrakcji wpisujących się dokładnie w to, jak chcemy spędzić urlop oraz gwarancję doskonałej pogody, ciepła i słońca. A to w polskich warunkach coraz częściej jest towar deficytowy.

Od wrażeń do wrażeń

Samo położenie Turcji pozwala poczuć zupełnie inny klimat. Wpływy europejskie i orientalne oraz fantastyczne warunki przyrodnicze wraz z zapierającymi dech w piersiach zabytkami pozwalają rozkoszować się tym miejscem jak żadnym innym. Poza tym to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ bogactwa naturalne i przyjazny klimat dostarczają porównywalnych wrażeń, co odkrywanie wpływów tradycji greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej na każdym kroku. Wśród mieszkańców odczuwalne są silne tendencje do asymilacji, a ich wyjątkowo przyjazny stosunek sprawia, że niezwykle przyjemnie jest spacerować uliczkami miast i miło spędzać czas w licznych kawiarniach i restauracjach. Wyjątkowe smaki to jest to, co w Turcji na pewno jest warte zapamiętania. Poza krystalicznie czystą wodą i rozległymi piaszczystymi plażami, punktem obowiązkowy urlopu jest zwiedzanie najpiękniejszych sakralnych (i nie tylko) zabytków. Punkty konieczne to Hagia Sofia, Błękitny Meczet oraz cały szereg meczetów, minaretów, kościołów i pałacyków. Warto pamiętać, że Turcja jest zjawiskowa również w nocy, a popularne kluby przyciągają turystów spragnionych dobrej zabawy do samego rana. To kraj, który każdego zachwyci i pozwoli zakosztować w niezliczonych atrakcjach dla rodzin z dziećmi, singli czy też grup znajomych.