ad

Jednak co decyduje o tym, że wybierają konkretną siłownię? Na co najczęściej zwracają uwagę podczas wizyty na siłowni?

Wizyta na siłowni oczami klienta

Wizyta na siłowni zaczyna się w momencie przekroczenia jej progu najczęściej recepcją lub innym miejscem, które wymaga sprawdzenia karnetu. Od tego miejsca zaczyna być oceniana sama siłownia. Od wystroju, zapachu, przywitania przez personel, poprzez popularność oraz szybkie i bezproblemowe wejście na siłownię.

Po sprawdzeniu karnetu należy udać się do szatni. Tam przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo pozostawionych rzeczy, a także wygodne rozmieszczenie ławek i szafek, w których można pozostawić swoje rzeczy. Przebieranie się w strój sportowy powinno odbywać się w atmosferze jak największej prywatności i komfortu.

Następnie klient przechodzi do właściwej części siłowni, gdzie będzie odbywał się trening. Mogą to być zajęcia zorganizowane lub z trenerem personalnym, gdzie bardzo wiele zależy od trenera lub instruktora. Wiele osób jednak skupia się na samodzielnym przeprowadzeniu treningu.

Gdy już się rozpocznie trening, należy się odpowiednio skupić i ograniczyć pozostałe rozpraszacze. Niejako zapomnieć, że jest się na siłowni i skoncentrować wyłącznie na własnych ćwiczeniach. Dlatego istotne jest także swobodne przechodzenie między maszynami do ćwiczeń i nieczekanie długo na to, aż dany sprzęt zwolni inna osoba. Sprzęt kardio czy wyposażenie siłowni w urządzenia siłowe powinny być więc odpowiednio rozplanowane.

Po ukończonym treningu klienci siłowni powracają do szatni, gdzie najpierw udają się pod prysznic. Powinni tam zastać czystą podłogę, armaturę i lustra oraz dostępne podstawowe środki higieniczne. Często na takich drobnostkach można zrujnować najlepsze wrażenie.

Co tworzy wartość dla klientów siłowni?

Każdy użytkownik siłowni będzie się kierować innymi wartościami przy wyborze siłowni. Przedstawione poniżej propozycje mogą się ze sobą łączyć w różnych kombinacjach i proporcjach.

● Lokalizacja

Dla jednych będzie się liczyła lokalizacja siłowni. Łatwy dojazd z pracy i domu z parkingiem lub w niewielkiej odległości od kluczowych węzłów komunikacyjnych.

● Zajęcia i ich godziny

Dla wielu osób będą miały znaczenie zajęcia oferowane przez daną siłownię. Dla osób, które dopiero pragną wziąć udział w zajęciach, ważne będzie dostępność interesujących je zajęć w dogodnych godzinach. Wiele osób po pierwszych zajęciach będzie znało odpowiedź, na pytanie, czy jeszcze zamierza kontynuować uczestnictwo w danych zajęciach. Ważną rolę w utrzymaniu kursantów ma sam instruktor- jego umiejętności i charyzma.

● Wyposażenie siłowni

Nawet niewielkie siłownie mogą cieszyć się dużą popularnością, jeśli będą dobrze wyposażone. Sprzęty powinny być różnorodne w zależności od preferowanego treningu. Sprzęt na siłowni ma za zadanie służyć wielu osobom przez wiele godzin dziennie przez długi czas. Maszyny powinny być wysokiej jakości i pozwalać na łatwą obsługę każdemu, kto zapragnie na nich poćwiczyć. Dobrym przykładem jest producent sprzętu na siłownie SportsArt Fitness który dostarcza swoje produkty do sieci klubów fitness oraz profesjonalnych siłowni.

● Dodatkowe zalety

Każda siłownia będzie miała swoje indywidualne plusy i minusy, a także cechy, których nie da się jednoznacznie określić. Do takich cech może należeć atmosfera, którą tworzy nie tylko karda siłowni, ale także jej klienci.

A na co Wy zwracacie uwagę podczas wyboru siłowni?