Jak zatem wybrać idealne perfumy dla siebie?

Wybieraj zapachy, które lubisz

Wybierając się do perfumerii najpierw zastanów się jakie aromaty lubisz najbardziej. To pierwszy krok do wyboru zapachu dla siebie. Jeśli nie lubisz np. nut ziołowych to nie ma sensu sprawdzać dziesiątek fiolek z o takim zapachu. Zapach wokół Ciebie ma sprawiać przyjemność przede wszystkim Tobie a dopiero w drugiej kolejności osobom wokół.

Marka i cena to nie wszystko

Przez lata dostęp do dobrej jakości, markowych perfum był ograniczony przede wszystkim przez ich brak na półkach sklepowych. Dziś perfumerie i drogerie są pełne flakoników znanych marek takich jak np. Tommy Hifinger – perfumy doskonałej jakości o pięknym zapachu. Pamiętaj jednak, że znana marka nie jest tożsama z idealnym kosmetykiem dla Ciebie. Często zdarza się, że kobiety znajdują ulubione aromaty w perfumach mniej znanych producentów. Także cena flakonu nie oznacza, że jest on dobrej jakości. Zdarza się, że drogie perfumy rozczarowują, a te nieco tańsze wspaniale pachną.

Sprawdź, co kupujesz

Kiedy już postanowisz kupić flakonik dla siebie, sprawdź, co kupujesz. Pod słowem „perfumy”, którego używamy w mowie codziennej, kryje się kilka różnych form zapachowych. Wiele kobiet wybierających dla siebie kosmetyki nawet nie zdaje sobie sprawy, że nie kupuje perfum a np. wodę toaletową. Produkty zapachowe różnią się od siebie ilością esencji zapachowej, co ma wpływ na natężenie zapachu oraz jego trwałość. Wiele zapachów można kupić zarówno w formie perfum jak i wody toaletowej. Kosmetyki te różnią się ceną i wielkością flakoników, w których są sprzedawane.

Uwaga na podróbki!

W renomowanych drogeriach i perfumeriach nie powinno być problemu z podróbkami, ale zakupy na targu lub w Internecie to co innego. Wybierając kosmetyki zapachowe musisz mieć na uwadze kilka rzeczy. Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest okazyjna cena. Jeśli stanowi tylko ułamek ceny sklepowej, to sygnał, że flakon może zawierać podrobione perfumy. Warto zwrócić uwagę również na flakon w jakim znajduje się kosmetyk. Bardzo często podróbki wlewane są do buteleczek innych niż oryginały. Zwróć też uwagę na opakowanie. Znane marki, a to właśnie ich kosmetyki są najczęściej podrabiane, dbają o swój wizerunek, a co za tym idzie flakony i pudełka są wykonane z najwyższą starannością. Kosmetyki zapakowane niedbale powinny wzbudzać podejrzenia.

Perfumy to jeden z ulubionych kosmetyków kobiet. Nawet panie, które nie używają kosmetyków do makijażu chętnie sięgają po flakonik z ulubionym zapachem. Zanim jednak kupisz pachnący kosmetyk dobrze sprawdź czy spełnia Twoje oczekiwania.