Starannie wypielęgnowane paznokcie są niczym piękna biżuteria dla dłoni. Powinniśmy dbać o nie nie tylko poprzez mycie i nakładanie kremów, ale i poprzez manicure. Ważne jest wyrównywanie skórek, pielęgnowanie płytki paznokciowej i jej malowanie.
Zgrabna, wypielęgnowana dłoń i piękne paznokcie to część naszej urody i kobiecości. Zabiegi kosmetyczne mogą szybko przywrócić gładkość i jedwabistość spierzchniętym dłoniom, a paznokcie doprowadzić do pięknego wyglądu.
- W naszym salonie oferujemy bardzo odżywczy zabieg dla dłoni manicure SPA - mówi Marzena Weiss-Wojtczak, właścicielka Studia Figura przy ul. Moniuszki 90.
Zabieg taki rozpoczyna się mleczną kąpielą dłoni, która zmiękcza, odświeża i nawilża skórę. Następnie robiony jest manicure. Po nim wykonywany jest peeling z soli morskiej, po czym na dłonie nakładane jest cytrynowe serum wybielające plamy pigmentacyjne skóry, a także winogronowy olejek do dłoni redukujący zmarszczki i załamania skóry.
- Następnie nakładana jest maska z dodatkiem ekstraktu z korzenia żywokostu, która intensywnie nawilża i zmiękcza skórę dłoni, a aktywne substancje w niej zawarte ułatwiają gojenie się ran i blizn – mówi pani Marzena.
W końcowej fazie nakładane jest specjalne masło do dłoni, które nawilża, odżywia i odbudowuje naturalną warstwę tłuszczową skóry i zapobiega jej pękaniu. Taki pełny zabieg kosztuje 40 zł.
- Zajmujemy się również stylizacją paznokci metodą żelową – dodaje.
Koszt takiej usługi to ok. 60-70 zł.
- Często panie decydują się na nałożenie żelu na swoją naturalną płytkę paznokcia. Nie widać na nich praktycznie żelu, wyglądają one wówczas jak zdrowe, piękne, zadbane paznokcie pomalowane bezbarwnym lakierem – radzi.
Oczywiście takie paznokcie również można przyozdobić, wtapiając ozdoby w żel. Za taki zabieg panie zapłacą od 35 do 40 zł.

Więcej informacji o zabiegach na dłonie i stopy: www.studiodlaciebie.pl