Jeśli nie masz pomysłu jak spędzić zimowe ferie lub weekend, to warto skorzystać z bogatej oferty stolicy Dolnego Śląska. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych atrakcji dla dzieci.

Gdzie można spędzić czas z rodziną we Wrocławiu?

Hitem ostatnich lat jest Afrykarium, które mieści się na terenie wrocławskiego zoo. Jest to oceanarium ukazujące afrykańskie zwierzęta i rośliny. Spacer między akwariami robi ogromne wrażenie, a widoki są niesamowite, szczególnie przechodząc przez 20-metrowy tunel można zobaczyć z bliska rekiny czy płaszczki.

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Hydropolis, które znajduje się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Ta multimedialna wystawa w całości poświęcona jest wodzie i prezentuje znaczenie jej w życiu ludzi. Mamy możliwość zajrzenia w głębie oceanów, „spotkania” z wodnymi zwierzętami oraz zapoznania się z historią wodociągów.

Niewątpliwie warto odwiedzić MovieGate, gdzie można zobaczyć kostiumy ze znanych filmów, przenieść się do świata magii i iluzji. Ostatnim punktem atrakcji w MovieGate są Pokazy Szalonego Doktora - dzieci mogą uczestniczyć w eksperymentach z ciekłym azotem.

Poszukiwanie wrocławskich krasnali, to idealny sposób na zwiedzenie miasta. Dzięki specjalnej mapie można spróbować ich odszukać w różnych częściach stolicy Dolnego Śląska, co będzie świetną zabawą z dziećmi.

Inną propozycją dla dzieci w różnym wieku jest Wrocławski Teatr Lalek, posiadający szeroką kulturalną ofertę przedstawień. W repertuarze znajdziemy Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych znanych milusińskim bohaterów z bajek. Obok budynku teatru znajduje się Ogród Staromiejski (otwarty od kwietnia do końca października), w którym na dzieci czeka wiele atrakcji, m.in. oryginalna fontanna z krasnalami i nowoczesny plac zabaw.

Wrocławski Teatr Lalek usytuowany jest niedaleko rynku - jednego z największych w Polsce. To ulubione miejsce wśród turystów. Znajduje się tutaj ratusz, pomnik Fredry, pręgierz, a także popularna fontanna nazwana zdrojem. Ciekawym punktem na wrocławskim Rynku są lubiane domki – Jaś i Małgosia. 


Gdzie można znaleźć nocleg we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to miasto atrakcyjne pod względem turystycznym i prężnie rozwijające się biznesowo. W bogatej ofercie noclegowej znajdziemy luksusowe hotele, wille, pensjonaty lub apartamenty.

Świetną lokalizację mają apartamenty Silver Apartments na wynajem we Wrocławiu (https://silverapartments.pl). Położone są w samym centrum miasta, przy Placu Dominikańskim, tylko 500 metrów od wrocławskiego Rynku.

Luksusowe apartamenty urządzono nowocześnie i komfortowo. Te klimatyczne mieszkania o wysokim standardzie znajdują się w jednym, prestiżowym budynku Justin Center przy ulicy Krawieckiej 1-3. Wynajmu można dokonać na doby, istnieje możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Zaletą jest również podziemny parking dla aut.

Doskonała lokalizacja w samym sercu Wrocławia, blisko rynku uatrakcyjnia pobyt turystom. Istnieje możliwość połączenia taniego i komfortowego noclegu. Z ponad 30 apartamentów Silver Apartments, możemy wynająć apartamenty studio, apartamenty dwupokojowe lub apartamenty trzypokojowe (https://silverapartments.pl/apartamenty/apartamenty-trzypokojowe/).

Turyści decydujący się na wynajem apartamentów we Wrocławiu ocenili w Internecie swój pobyt w Silver jako fantastyczny i znakomity. Zadeklarowali, że polecą nocleg swoim znajomym, goście chwalą również obsługę personelu.

Wynajmij luksusowy apartament Silver Apartments w centrum Wrocławia i ciesz się przestrzenią oraz niezależnością.

Rezerwacji możesz dokonać pod numerem telefonu: +48 698 688 344 lub wroclaw@silverapartments.pl.
Silver Apartments mieści się przy ulicy Krawieckiej 3/18 (I piętro), godziny otwarcia: poniedziałek - piątek od godziny 9.00 do 21.00, a sobota - niedziela od godziny 10.00 do 18.00.