Niestety, nie każdy konsument jest zadowolony z jakości usług świadczonych przez daną wypożyczalnię.

Oto lista cech dobrej wypożyczalni pojazdów, które należy mieć na uwadze, decydując się na wynajem samochodu:

1. Liczba oferowanych pojazdów. Istnieją wypożyczalnie, które w swojej ofercie mają tylko jeden pojazd! W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy kolejnej próbie wynajmu samochodu klient zostanie odprawiony z przysłowiowym kwitkiem. Z takimi wypożyczalniami nie warto współpracować również dlatego, że - jako niegwarantujące ciągłości korzystania z ich usług - pozbawiają możliwości korzystania z preferencyjnych warunków finansowych dla stałych klientów.

2. Zróżnicowana oferta wynajmowanych pojazdów. Klient musi się liczyć z tym, że jego transportowe potrzeby nie zawsze będą mogły być realizowane przez jeden typ samochodu. Czasem idealnym wyborem będzie 9-osobowy bus, innym razem osobowy bus w wersji z dodatkową przestrzenią bagażową, a w jeszcze innym przypadku - pojazd dostawczy czy samochód osobowy.

3. Brak ukrytych kosztów. Dobra wypożyczalnia samochodów nie powinna obciążać klienta dodatkowymi kosztami (np. opłatami przygotowawczymi czy za przemieszczanie samochodów poza granicę RP). Jedyne koszty wypożyczenia samochodów powinna stanowić opłata liczona za każdy dzień wypożyczenia samochodu.

4. Wysokość kaucji pobieranej podczas wydawania samochodu klientowi nie powinna być zbyt wygórowana. Są na rynku wypożyczalnie, które uzależniają podpisanie umowy na wynajem pojazdu od wpłacenia kaucji w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Rozsądna kaucja nie powinna przekraczać kwoty 1 tysiąca złotych.

5. Dostępność pojazdów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nierzadko zdarza się, że decyzja o wyjeździe turystycznym czy biznesowym podejmowana jest przez klienta wypożyczalni w ostatniej chwili. Dlatego istotne jest korzystanie z usług firmy pracującej 24 godziny na dobę, w tym również w weekendy.

6. Dostępność pojazdów w dowolnie wybranym miejscu. Możliwe jest, że klient nie będzie w stanie odebrać samochodu osobiście, a oddelegowanie innej osoby jest niemożliwe. W przypadku niektórych wypożyczalni takie sytuacje nie stanowią jednak problemu. Oferują one bowiem usługę podstawienia czy odbioru pojazdu w granicach administracyjnych miasta, w którym zlokalizowana jest siedziba wypożyczalni. Najlepsze wypożyczalnie oferują również podstawienie i odbiór pojazdu w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta.

7. Brak skomplikowanych procedur poprzedzających wydanie samochodu przez wypożyczalnię. Brak skomplikowanych procedur oznacza dla klienta oszczędność czasu. W przypadku nagłej potrzeby wynajmu, jest on w stanie otrzymać czysty i gotowy do drogi pojazd w czasie nieprzekraczającym 15 minut.

8. Zaopatrzenie pojazdów w dodatkowe wyposażenie. Współczesny konsument coraz częściej stawia wypożyczalni wymagania w zakresie dodatkowego wyposażenia samochodu. Część z wypożyczalni wychodzi naprzeciw tym życzeniom, oferując na przykład bagażnik dachowy czy łańcuchy śniegowe.

9. Wiek i stan techniczny wynajmowanych pojazdów. Mimo olbrzymiej konkurencji, na rynku nierzadko funkcjonują jeszcze wypożyczalnie oferujące pojazdy kilkunastoletnie czy z kilkusettysięcznym przebiegiem. Wynajem takiego samochodu stanowi poważne ryzyko, zwłaszcza w przypadku długiej podróży. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że cechą dobrej wypożyczalni jest każdorazowa kontrola stanu technicznego pojazdu przed jego wypożyczeniem.

Należy kierować się powyższymi wskazówkami podczas wynajmu samochodu. Spośród wypożyczalni samochodów zlokalizowanych w województwie łódzkim warto rozważyć ofertę firmy http://www.ckcorp.pl/ z  Łodzi. Korzystanie z jej usług to gwarancja wynajmu sprawnego, dobrze wyposażonego pojazdu w przystępnej cenie.