Jedną z najpopularniejszych i najlepszych giełd na świecie jest Binance z siedzibą na Malcie. Choć działa dopiero 3 rok, to już zdążyła zgromadzić ponad 8 milionów użytkowników. Na platformie można znaleźć aż 150 różnych kryptowalut, przy czym liczba ta cały czas rośnie.

Giełda kryptowalut Binance funkcjonuje od połowy 2017 roku. Bardzo szybko stała się jednym z liderów w swojej branży, głównie za sprawą najmniejszych na rynku prowizji. Obecnie posiada własne biura w kilkunastu krajach na większości kontynentach. Platforma dostępna jest w 16 językach, w tym między innymi w polskim. Więcej informacji o funkcjonowaniu platformy i prowizjach wraz z Binance rating znajdziesz w poniższym artykule oraz pod tym adresem: https://cryps.pl/gielda/binance/.

Zarabianie na giełdzie kryptowalut Binance - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie kryptowalut Binance jest zarejestrowanie się na platformie. W tym celu warto pobrać specjalną aplikację desktopową lub mobilną, która jest bardzo przejrzysta i umożliwia wykonywanie transakcji w dowolnym miejscu. Cały proces przebiega bardzo szybko - wystarczy wpisać dane i ustawić hasło, a następnie kliknąć w link w wiadomości e-mail. Dodatkowo warto pomyśleć o zabezpieczeniu profilu poprzez dwuetapową weryfikację. Zostaje też przyznany limit wypłat wynoszący 2 BTC, ale można go zwiększyć do 100 BTC po wgraniu na serwer skanów dokumentu osobistego, a nawet więcej po wynegocjowaniu indywidualnych warunków.

Aby rozpocząć handlowanie kryptowalutami na platformie Binance trzeba najpierw posiadać własne kryptowaluty i wpłacić je na konto. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z zarabianiem w ten sposób, konieczny będzie zakup kryptowalut. Najwygodniejszą opcją jest zrobienie tego przy pomocy karty bankowej, bezpośrednio w aplikacji Binance w zakładce “Portfel” pod pozycją “Kup kryptowaluty”. Poza tym, można kupić kryptowaluty korzystając z bitomatów i kantorów internetowych, a także za pośrednictwem giełdy BitBay, gdzie wpłaca się złotówki, aby zakupić za nie kryptowaluty, a następnie wysyła na konto Binance.

Aktualne opłaty i prowizje w Binance

Mimo, że sama rejestracja, posiadanie konta i wpłaty są darmowe, to podobnie jak na innych giełdach kryptowalut, w Binance istnieją określone koszty za dokonanie transakcji kupna lub sprzedaży kryptowalut. Podstawą dla każdego początkującego użytkownika jest jedynie 0,1% wartości. Podjęcie odpowiednich kroków na platformie pozwala obniżyć opłaty. Prowizje Binance bardzo łatwo można zmniejszyć do 0,05% jeśli kupuje się i płaci w dedykowanej kryptowalucie, czyli Binance Coin (BNB).

Dla zaawansowanych użytkowników, którzy dłużej inwestują na giełdzie Binance przewidziane są mniejsze prowizje. Po pierwszym roku korzystania z platformy opłata wynosi o 50% mniej, po drugim o dodatkowe 25%, a w kolejnych latach odpowiednio 12,5% i 6,75%. Co więcej, zniżki obejmują też zarejestrowane osoby ze statusem VIP, jednak taka opcja dostępna jest tylko dla stałych użytkowników z grubszym portfelem.