Kremy, maseczki, toniki, mleczka, balsamy ECO Linea® skierowane są do kobiet aktywnych i ceniących naturalne produkty. Zawierają rewitalizująco - ochronny kompleks ekstraktów z czterech roślin, który zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem enzymów niszczących włókna kolagenowe, kwas hialuronowy i inne mukopolisacharydy.
- Nowa wersja serii kosmetyków ECO Linea® Laboratorium Kosmetycznego AVA to jedyne polskie kosmetyki posiadające certyfikat międzynarodowej instytucji ECOCERT – mówi Sylwester Puczen.
Ekstrakty roślinne użyte w kosmetykach pochodzą z monitorowanych upraw organicznych. W remach znajdziemy organiczny ekstrakt z prawoślazu lekarskiego – działający jako inhibitor hialuronidazy, organiczny ekstrakt z imbiru – inhibitor (związek powodujący zatrzymanie lub spowolnienie procesu) kolagenozy, organiczny ekstrakt z rumianku - inhibitor cyklooksygenazy, organiczny ekstrakt z zielonej herbaty – o działaniu antyrodnikowym, fotoochronnym i przeciwzapalnym.
- Standardy certyfikacji ECOCERT są bardzo restrykcyjne i wymagały od nas wiele pracy przy uzyskaniu akceptacji składu recepturowego oraz zasad produkcji, pakowania, znakowania i przechowywania - mówi Larysa Dysput, właściciel Laboratorium Kosmetycznego AVA.
W recepturze kosmetyków są również emulgatory i emolienty, wytwarzane z oliwy z oliwki europejskiej, wosk z kwiatów mimozy, organiczna woda lawendowa, czysta witamina E oraz naturalne olejki eteryczne: lawendowy, z trawy cytrynowej, które działają antybakteryjnie i odświeżająco.
Kosmetyki te można kupić w Rossmannie i sklepie internetowym esentia.pl. Ceny kremów wahają się od 31 zł za krem pod oczy (15 ml) do 40 zł za krem na noc (50 ml). Maseczka samowchłaniająca (30 ml) kosztuje 36 zł.