Ma być piękne, przytulne i funkcjonalne, nowoczesne i przestronne – marzymy, a może małe i przytulne? Podejmując decyzję o pierwszym nowym „M” często, a może przede wszystkim, bierzemy pod uwagę nasze możliwości finansowe. I wtedy musimy zdecydować czy kupujemy mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego. Warto zatem na wstępie przeanalizować też koszty dodatkowe, towarzyszące obu transakcjom. Różnice są na tyle istotne, że mogą determinować finalną decyzję.

Wady i zalety rynku pierwotnego i wtórnego

Rynek pierwotny daje nam duże możliwości aranżacyjne, to nowoczesne budownictwo, rękojmia za wady nieruchomości czy podobny profil sąsiedzki. Natomiast nieruchomości z rynku wtórnego zapewnią nam duży wybór lokalizacji, bardziej rozwiniętą infrastrukturę, mieszkanie przeważnie od razu gotowe do zamieszkania i zdecydowanie niższe ceny. Wadami zaś rynku pierwotnego jest często lokalizacja poza centrum miasta, długi czas oczekiwania na mieszkanie i istotnie wyższa cena za metr kwadratowy. Natomiast kupując mieszkanie „od kogoś” często musimy się liczyć z chociażby niewielkim nawet remontem, wyższymi opłatami administracyjnymi oraz podatkiem od nieruchomości.

Gdzie szukać nieruchomości w Pabianicach

W naszym mieście jest ogromny wybór mieszkań zwłaszcza z rynku wtórnego. Zwłaszcza na początku, gdy tylko zapoznajemy się z ofertą - nie musimy już biegać po biurach nieruchomości. Dziś wszystko mamy online. Bardzo bogatą ofertę znajdziemy w serwisie Kazo.pl. To bardzo przyjazny, atrakcyjny i „trochę pabianicki” serwis nieruchomości, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym zostanie w prosty sposób przeprowadzony przez wszystkie procedury. Ale Kazo.pl to nie tylko bogata oferta mieszkań. Szukasz przestronnego apartamentu z garażem a może małego domku z działką. Kazo.pl ma to wszystko w swojej ofercie. A może prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz odpowiedniego lokalu, biura w dobrej lokalizacji, za niewygórowaną cenę.

Ale na Kazo.pl nie tylko kupisz, zupełnie za darmo także sprzedasz swoje mieszkanie, dom czy działkę. Wchodząc na stronę serwisu z łatwością zamieścisz swoją ofertę. Dokładnie opisz nieruchomość, dodaj zdjęcia (możesz ich zamieścić aż 30), filmik i gotowe.

Dlaczego Kazo.pl?

Bo to bardzo atrakcyjny portal pod względem bogactwa ofert kupna-sprzedaży w Pabianicach i okolicach. Czyli szukamy konkretnej lokalizacji, ale nie tylko. Darmowe i proste dodawanie ogłoszeń. Szeroka gama lokali, działek i mieszkań na wynajem. Serwis obecnie ma w swojej ofercie około 400 tys. propozycji. No i przede wszystkim eksport ofert do portali ogłoszeniowych, aplikacja umożliwia automatyczne wysyłanie ofert nieruchomości do wskazanych portali. Oferty są wysyłane, wycofywane i aktualizowane. Kazo.pl zapewnia automatyczny eksport ofert z najpopularniejszych programów takich jak. Asari, IMO, Galactica Virgo i wiele innych zupełnie za darmo. Na Kazo.pl nie tylko znajdziesz oferty od osób prywatnych, ale też od firm, deweloperów i agentów nieruchomości.

I jeszcze jedno – Kazo.pl to szereg pomocnych artykułów branżowych. Począwszy od takich – jak np. - jakie są wymagane dokumenty do wzięcia kredytu hipotecznego, - czym różni się kredyt na mieszkanie od tego na budowę domu. Poprzez różnego rodzaju porady - jak podnieść wartość mieszkania, - co jest ważne przy wynajmie, - wady i zalety mieszkań w zabytkowych kamienicach. A skończywszy na na tym – jak pandemia i lockdown wpłynęły na rynek nieruchomości.