Są to te wszystkie drobiazgi, które reprezentują sobą użyteczność naszych domowych sprzętów, ale w bardziej kompaktowej formie.

Takie gadżety niejednokrotnie ułatwią nam życie na trasie. Jednak zanim będą mogły zacząć pracować na nasz komfort, musimy wejść w ich posiadanie. Jakie więc akcesoria mogą nam się przydać?

Czym to się je? – czyli naczynia kempingowe

Naczynia kempingowe przydadzą się nie tylko podczas biwaku. Również w czasie dalszej podróży samochodem lub pociągiem pozwolą na zjedzenie porządnego posiłku. Niezależnie, czy zdecydujemy się na zwykłego „sporka” (skrzyżowanie łyżki z widelcem), czy na pełen zestaw sztućców i naczyń, z pewnością nie pożałujemy zakupu.

Przy okazji nie zapomnijmy też o termosie – ciepła herbata jest miłym dodatkiem do każdej wyprawy. W czasie letnich upałów natomiast równie dobrze może nam posłużyć do przechowywania schłodzonych napojów.

Akcesoria kempingowe – idealne gadżety na podróż

Mówiąc o przydatnych gadżetach, musimy także wspomnieć o wszystkich tych akcesoriach, które są niezbędne podczas kempingu, ale i nam mogłyby ułatwić życie.

Na początek weźmy pod uwagę latarkę oraz multitool. Sprawdzą się one jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby coś miało się nam zepsuć. Jeśli multitool jest jednak dla nas zbyt ciężki i nieporęczny, możemy sprawić sobie scyzoryk lub „kartę przeżycia”. Obydwie opcje powinny sprawdzić się podczas większości przygód, jakie nas spotkają, chociaż niekoniecznie poradzą sobie w sytuacjach wymagających cięższego sprzętu.

Wśród lżejszego sprzętu przydadzą się nam na przykład gwizdek i kompas. Oba pozwolą nam znaleźć zagubionych członków wycieczki, albo i samemu wybrnąć jakoś z sytuacji, gdy zabłądzimy w lesie.

Po zebraniu wszystkiego co niezbędne, czas wyruszyć w podróż. Pamiętajmy jednak, że żadna lista nie zastąpi własnego doświadczenia. Dlatego też po każdej wycieczce warto zapisać czego nam brakowało, jakie akcesoria kempingowe mogłyby się jeszcze przydać. Dzięki temu w przyszłości będziemy jeszcze lepiej przygotowani.

Przygotowane przez: Sklep GoKajak