W sobotę 12 grudnia mieszkańcy Łęczycy i okolic, chorzy na cukrzycę, mogą wziąć udział w programie edukacyjnym Akademii Zdrowia Bioton. Podczas spotkania będą mogli poznać swoją chorobę i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak z nią żyć i jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie.
Akademia Zdrowia Bioton, składająca się z pięciu bloków tematycznych: terapia, samokontrola, żywienie, ruch i stres, to nie tylko wykłady uznanych autorytetów z wymienionych dziedzin, lecz praktyczne zajęcia stworzone z myślą o pacjentach. Formuła zajęć nastawiona jest na aktywne współuczestnictwo chorych w warsztatach. W czasie zajęć z dietetykiem chorzy nauczą się, jak przygotowywać odpowiedni posiłek do ich stanu zdrowia, dzięki czemu zobaczą, jakie ilości pożywienia są dla nich bezpieczne. Pod okiem pielęgniarki diabetologicznej nauczą się, jak prawidłowo używać automatycznego wstrzykiwacza Autopen, glukometru i zapoznają się z techniką podawania insuliny. Na zajęciach z rehabilitantem uczestnicy warsztatów nauczą się zestawu ćwiczeń przygotowanych przez eksperta.
Spotkanie Akademii Zdrowia Bioton odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c w Łęczycy.