Nowo otwarta przy ul. Grabowej 15 Cud Narodzin-ka to nie tylko szkoła rodzenia. To Centrum Edukacyjno–Szkoleniowe dla przyszłych oraz obecnych rodziców. Tu mamą, tatą i dzidziusiem zaopiekują się m.in. doświadczone położne, dietetyk, fizjoterapeuta, doradca laktacyjny i stomatolog dziecięcy.

To wyjątkowe miejsce w Pabianicach otworzyła para przyjaciół – Aleksandra Czerwińska i Jan Biesiacki.

– Naszym głównym założeniem jest stworzenie tu atmosfery rodzinnej. Żebyście do nas przychodzili z takim nastawieniem spotkania się, porozmawiania, wymienienia doświadczeń – zachęcali podczas wtorkowego uroczystego otwarcia centrum.

Szkoła rodzenia nawiązała współpracę z doświadczonymi specjalistami. Podczas otwarcia przyszłym rodzicom zaprezentowały się położne: Barbara Kulczyńska, Magdalena Rybarczyk–Cieślar, Joanna Walczak – certyfikowany doradca laktacyjny, położna Karolina Karp, fizjoterapeutka Katarzyna Nowak, dietetyk, zielarz i toksykolog Ewa Kuchowicz oraz stomatolog dziecięcy Małgorzata Jaraszek.

– Od samego początku chcemy być z wami, ale też w tym momencie, kiedy ten mały człowiek będzie się rodził. Chcemy państwa objąć kompleksową opieką. I mówię tu o całej rodzinie, nie tylko o paniach – zapewniała Aleksandra Czerwińska, zawodowa położna, a prywatnie również mama.

Przygotuj się na cud narodzin

Zajęcia w szkole rodzenia ruszają od przyszłego tygodnia (13 maja). Trwają zapisy. Będą odbywać się w kameralnych grupach, maksymalnie 7 par. Zaplanowano je w tygodniu – 4 spotkania po 3 godziny lub weekendowo – 2 spotkania po 5 godzin.

Szkoła rodzenia posiada profesjonalne lalki do nauki pielęgnacji, masażu Shantala, noszenia w chuście – ważą one tyle samo co noworodek po urodzeniu, czyli ok. 3.300 g. Na zajęciach rodzice m.in. będą kąpać lalki w wodzie, w prawdziwych wanienkach, nauczą się przewijać, prawidłowo pielęgnować, tak, aby jak najlepiej wspierać rozwój swojego dziecka. Prowadzone będą też ćwiczenia przygotowujące do porodu siłami natury, ale przyszli rodzice przygotowywani również będą do porodu drogą cesarskiego ciecia. Program szkoły rodzenia obejmuje także przygotowanie przyszłych tatusiów do porodu i do nowej roli rodzica, która jest przed nimi.

Kiedy odwiedzić szkołę rodzenia?

– Najlepiej przyjść po skończeniu 24. tygodnia ciąży do nawet tego 37. tygodnia. Ważne, żeby zdążyć z zajęciami przed porodem – radzi Aleksandra Czerwińska.

Warsztaty dla przyszłych i obecnych mam

O tym, że Cud Narodzin-ka chętnie służy pomocą, można się przekonać już podczas trwających Dni Otwartych przy Grabowej.

– W godzinach od 9.00 do 16.00 jesteśmy na miejscu, odpowiemy na pytania i zapiszemy chętnych na zajęcia lub warsztaty. Dodatkowo, w godzinach 10.00–13.00 można przyjść i porozmawiać z położną. Konsultacje są bezpłatne. Zapraszamy również na darmowe konsultacje z fizjoterapeutą, które odbywać się będą 13 i 20 maja w godzinach 14.30–16.00.

W Cud Narodzince jest również możliwość zakupienia produktów łódzkiej firmy Layette – naturalnych tekstylii bambusowych oraz spróbowania i zakupienia różowego napoju na laktację firmy SOS MOM.

Darmowa jest część oferowanych tu warsztatów. Zaplanowano m.in. warsztaty dla niemowląt, warsztaty laktacyjne, warsztaty i wykłady z dietetykiem, warsztaty stomatologiczne, warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków dla dzieci i dla kobiet, warsztaty z chustonoszenia, czy z nauki masażu Shantala dla rodziców, a także warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego.

Te najbliższe to:

1. Karmienie piersią – obalamy mity, wspieramy rodziców. Spotkanie z doradcą laktacyjnym. 16 maja, godz. 16.30–17.30 (darmowy);

2. Prawidłowy rozwój motoryczny w 1. roku życia – wykład z fizjoterapeutą dziecięcym. 23 maja, godz. 14.30–15.30 (darmowy);

3. Jak zaprzyjaźnić dziecko z dentystą? 2 maja, godz. 12.00–13.00 (darmowy);

4. Wczesne wspomaganie rozwoju niemowląt. Ćwiczenia z fizjoterapeutą 28 maja, godz. 13.00–15.00. Ćwiczenia dla dzieci od 2. do  8. miesiąca życia (50 zł).

W razie jakichkolwiek pytań kadra Cud Narodzin-ki czeka pod numerem telefonu 515 773 733 lub pod adresem e-mailowym: szkoła@cudnarodzinka.pl. Wszystkie aktualne informacje o zapisach na warsztaty i zajęcia udostępniane są także na Facebooku: www.facebook.com/cudnarodzinka/ i stronie cudnarodzinka.pl.