Jak się bowiem okazuje, prawidłowo dopasowane do charakteru budynku okna mogą w dużej mierze poprawić jego parametry, a tym samym przełożyć się na ekonomię eksploatowania wnętrz. Jedną z wartych rozważenia opcji są tu bez wątpienia okna aluminiowe.

Mimo że jeszcze nie tak dawno okna aluminiowe uważano jedynie za niegodny uwagi, tani zamiennik do hal przemysłowych czy fabryk, obecnie, dzięki rozwojowi technologii, coraz częściej znajdują uznanie w oczach architektów, projektantów i inwestorów. Zwłaszcza że okna z aluminium, oprócz doskonałych właściwości, cechuje również elegancki, nowoczesny design.

Okna aluminiowe w budownictwie nowoczesnym i tradycyjnym

Okna aluminiowe doskonale sprawdzają się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim ich rozbudowane wzornictwo. Dzięki szczególnym właściwościom, aluminium bardzo łatwo poddaje się formowaniu oraz barwieniu, co pozwala uzyskać różne kształty i kolory stolarki okiennej. W ten sposób z łatwością można je dopasować do budynków w każdym stylu, począwszy od nowoczesnych domów, biurowców i gmachów użyteczności publicznej, aż po klasyczne dworki i tradycyjną zabudowę jednorodzinną.

Jeśli chodzi o pierwszą grupę, to okna aluminiowe świetnie nadają się do budynków z dużymi przeszkleniami. Są bardzo wytrzymałe, lekkie, odporne na działanie wiatru i zmiennych czynników atmosferycznych, a przy tym trwałe. Ponadto, dzięki właściwościom wykorzystanych w produkcji materiałów, można w nich osiągnąć bardzo korzystny stosunek powierzchni szyby do framugi, co jest cechą szczególnie pożądaną w projektach minimalistycznych.

Natomiast w drugim przypadku, czyli w budownictwie tradycyjnym, wspaniale będą się prezentować okna aluminiowe imitujące drewno, które nie tylko do złudzenia naśladują klasyczną stolarkę, ale są przy tym dużo łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu oraz konserwacji.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Okna aluminiowe dzięki połączeniu wytrzymałej ramy z antywłamaniowym szkłem stanowią doskonałą ochronę przed niepożądanymi intruzami. Co więcej, bezpieczeństwo domu można dodatkowo zwiększyć instalując specjalne antywyważeniowe elementy oraz okucia. Rozwiązania takie sprawdzą się szczególnie w firmach, gdzie przechowuje się dużo ważnej dokumentacji oraz w podmiejskich, położonych na uboczu domach jednorodzinnych. Co więcej, okna aluminiowe chronią nie tylko przed kradzieżą, ale również, do pewnego stopnia, przed pożarem. Materiał, z jakiego są wykonane, nie jest bowiem łatwopalny i nie dymi, dzięki czemu w znacznym stopniu ogranicza rozprzestrzenianie się ognia.

Energooszczędne okna aluminiowe

Dzięki zastosowaniu odpowiednich izolatorów okna aluminiowe charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami termoizolacyjnymi. We wnętrzu profili instalowane są przekładki termiczne o różnych szerokościach, najczęściej z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Dodatkowo, w przestrzeniach pomiędzy materiałami izolacyjnymi umieszczany jest specjalny, wzmacniany włóknem szklanym poliamid. Niektóre modele wzbogacane są również o dodatkowe przegrody i komory, które jeszcze bardziej podnoszą ich parametry użytkowe. Tym samym, jak informuje przedstawiciel firmy Hensfort, okna aluminiowe idealnie zdają egzamin w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, nakierowanym na obniżenie kosztów eksploatacji wnętrz oraz ochronę środowiska naturalnego.

Zastanawiasz się nad zakupem okien aluminiowych? Skontaktuj się z ekspertami w produkcji stolarki okiennej z aluminium.

Wejdź na: www.hensfort.com/pl/okna/okna-aluminiowe