ad

Jest to związane z prowadzeniem nowoczesnego stylu życia nakierowanego na elektroniczne technologie i niedługi czas poświęcany na przebywanie na świeżym powietrzu. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie światło dzienne przyczynia się do utrzymania narządu wzroku w pełnym zdrowiu. Czasami jednak występowanie problemów z widzeniem związane jest z predyspozycjami rodzinnymi. Kiedy konieczne jest noszenie okularów korekcyjnych? Dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne to przyrząd optyczny, który służy do korekcji wzroku. Zadaniem okularów korekcyjnych jest prawidłowe skupienie światła na siatkówce, które przechodzi przez rogówkę i soczewkę. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu prawidłowego widzenia. Okulary korekcyjne są stosowane u osób z takimi wadami wzroku jak:

  • astygmatyzm, 
  • krótkowzroczność, 
  • dalekowzroczność, 
  • starczowzroczność,
  • daltonizm,
  • zez.

Prawidłowy dobór okularów pozwala na poprawę widzenia i koryguje wadę wzroku. Oczywiście okulary korekcyjne nie są w stanie wyleczyć z wady wzroku, jednak pomagają zapobiegać jej dalszemu pogłębianiu się. Dlatego tak ważne jest kontrolne odwiedzanie okulisty w celu oceny wady wzroku i w sytuacji jej pogłębienia się, doboru nowych okularów korekcyjnych. 

Dlaczego trzeba nosić okulary korekcyjne?

Kiedy na wizycie o okulisty specjalista stwierdzi u nas wadę wzroku, należy jak najszybciej wybrać odpowiednie okulary korekcyjne - szeroką ofertę można znaleźć w internetowym sklepie optycznym EyeWear24.net. Wszystko po to, aby nie narażać oczu na pogłębienie się wady. Posiadanie dobrze dobranych okularów znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, gwarantując nieskazitelne widzenie. Mogą być one także niezwykłą ozdobą twarzy, a zastosowanie w nich wielu udogodnień sprawia, że bez przeszkód możemy przebywać na słońcu czy uprawiać sport w słoneczny dzień. Wokół okularów korekcyjnych narosło wiele mitów, związanych z ich skutecznością. Jednak zadaniem okularów nie jest naprawa widzenia, a poprawa widzenia i ochrona przed dalszym pogłębianiem się wady. Osoby, u których stwierdzona została wada, powinny zdać sobie sprawę z nieuchronnego pogarszania się wzroku, dlatego tak ważne jest zapobieganie jej dalszemu rozwojowi.

Jakie okulary wybrać?

Decydując się na zakup okularów, które mają wspomóc nas w codziennym funkcjonowaniu, warto zastanowić się, do czego będą najczęściej wykorzystywane. Oczywiście szkła korekcyjne są przepisywane przez lekarza okulistę, jednak do nas należy dobór odpowiednich oprawek. Do czytania sprawdzą się niewielkie oprawki, jednak kiedy szukamy okularów do patrzenia w dal, warto wybrać większe oprawki, gdyż zagwarantują dużo lepsze widzenie, nie ograniczając jego pola. Szeroki wybór, znajdziecie na stronie Eyewear24, gdzie można wybierać z całej gamy różnorodnych okularów. To mniejsze, większe, jak i markowe oprawki w różnorodnych kolorach i niezwykle atrakcyjnych cenach. Posiadając wadę wzroku, nie warto czekać z zakupem okularów korekcyjnych, gdyż zdrowie oczu powinno być dla nas priorytetem. Cała masa różnorodnych modeli pozwala na dobranie idealnych oprawek dopasowanych do kształtu twarzy, stając się ozdobą twarzy, a nie powodem do wstydu.