Z roku na rok udoskonalane są szkła okularów progresywnych. Kto potrzebuje okularów do czytania i patrzenia przed siebie, ten już nie chce mieć dwóch par. Jak je dobrać prawidłowo?

- Do okularów progresywnych na pewno trzeba się przyzwyczaić. To trwa kilka dni, a czasem tydzień, dwa, czasami nawet dłużej. Ale jak raz spróbujemy, to nie będziemy chcieli wrócić do dwóch par okularów – przekonuje doktor Michał Bogusławski, specjalista chorób oczu.

Przy doborze szkieł progresywnych najważniejsze jest, by były dopasowane indywidualnie.

- Między rodzajami szkieł jest duża różnica. Wiąże się to z jakością szkieł i sposobami ich dobierania – wyjaśnia Krzysztof Usiak, menadżer w salonie Optyka Bogusławscy. - Dysponujemy bardzo nowoczesnym, wręcz innowacyjnym urządzeniem Spark Mi do pomiarów optycznych.

Wygląda to tak, że w okularach przeglądamy się w lustrze. Ale to lustro, to tak naprawdę komputer, który wykonuje pomiar optyczny potrzebny do najlepszego montażu szkieł progresywnych do oprawy okularowej.

- Żeby garnitur dobrze leżał, warto, by uszył go dobry krawiec, który weźmie z nas indywidualne wymiary. Nie jesteśmy symetryczni. Tak samo z oczami. To urządzenie powala wziąć idealny pomiar, bo jedno oko jest trochę wyżej, a może trochę niżej… - tłumaczy pan Krzysztof.

Nie są to okulary ze sztancy, identyczne dla wszystkich, którzy chcą mieć okulary progresywne.

- Na podstawie badania przygotowujemy wirtualne gogle Noutilus, które jak okulary progresywne pozwalają nam sprawdzić, czy dobrane na miarę szkła są dla nas idealne. Pozwalają one na demonstrację szkieł, jakie zostaną dla nas wykonane – dodaje.

I już nie musimy nosić ze sobą dwóch par okularów.

- Okulary progresywne są bardzo trudnym produktem, wymagającym ogromnej precyzji od samego początku ich wykonania, czyli już od badania lekarskiego – wyjaśnia doktor Bogusławski. - Potem następuje bardzo precyzyjny montaż szkieł w okularach, na koniec instruktaż dotyczący adaptacji, jak się w nich poruszać, jak z nich korzystać.

Pacjenci często boją się okularów progresywnych. Wynika to głównie ze złych dotychczasowych doświadczeń zainteresowanej osoby lub jej znajomych, którzy byli użytkownikami okularów progresywnych słabej jakości lub niedokładnie wykonanymi. W salonie Bogusławskich nie chcą, aby pacjenci bali się tego nowoczesnego rozwiązania, tak jak kiedyś obawiali się okularów cylindrycznych. W odpowiedzi na te obawy okulary wykonywane w ich optyku objęte są gwarancją adaptacji, która pozwala na wymianę zakupionych okularów progresywnych na dwie pary okularów jednoogniskowych w przypadku braku adaptacji pomimo kilkutygodniowego okresu próbnego.

W Salonie Optyka Bogusławscy specjalnością są okulary progresywne. Wykonują tu również okulary dwuogniskowe, ściemniające się na słońcu, czyli tzw. fotochromy, okulary z powłoką antyrefleksyjną, z cylindrami dla osób z astygmatyzmem, jak również zwykłe okulary do czytania. Honorowana jest tutaj Karta Seniora.

- W naszych salonach posiadamy ponad pięć tysięcy opraw korekcyjnych – wylicza Łucja Bogusławska.

W asortymencie są: okulary przeciwsłoneczne, specjalistyczne okulary dla wędkarzy (dwuogniskowe z polaryzacją), niezatapialne okulary dla osób uprawiających sporty wodne, okulary odporne na zgniecenie (pozostałe sporty), soczewki kontaktowe, płyny do soczewek kontaktowych, akcesoria do okularów. We wszystkich naszych salonach na miejscu znajduje się szlifiernia szkieł.

- Okulary wykonywane są na miejscu, jeśli jest taka potrzeba – od ręki, na poczekaniu, bezpośrednio po badaniu okulistycznym i wyborze oprawki – zapewnia pani Łucja.

Przy leczeniu schorzeń oczu pracujący tu lekarze mają pełne uprawnienia do wystawiania refundowanych recept na leki, zaświadczeń o przeprowadzonych badaniach np. do pracy, czy do prawa jazdy. Wystawiają również zwolnienia lekarskie. Prowadzone jest leczenie ambulatoryjne w zakresie chorób oczu, jak również kwalifikacja do zabiegów okulistycznych i opieka medyczna po nich.

- Służymy pomocą bez kolejki w nagłych zdarzeniach, jak ciało obce w oku, urazy, nagłe zaniewidzenia – dodaje doktor Bogusławski. - Jesteśmy jednym z nielicznych gabinetów okulistycznych, które przyjmują pacjentów w soboty. Zapraszamy z nagłymi wypadkami, urazami, na badania i po okulary.

 

Zapisy do okulisty

Rejestracja wizyt, tel. 48422398715

 

Przyjmują lekarze specjaliści:

specjalista chorób oczu, lekarz okulista MICHAŁ BOGUSŁAWSKI

doktor nauk medycznych, specjalista chorób oczu, lekarz okulista BARTOSZ FABIJAŃCZYK

doktor nauk medycznych, lekarz okulista MARIUSZ SKULIMOWSKI

specjalista chorób oczu, lekarz okulista ROMAN WODOWSKI

 

więcej znajdziesz tutaj

Optyka Bogusławscy

Gabinet Okulistyczny i Salon Optyczny ul. Grobelna 8, tel. 422398715

Godziny pracy:

poniedziałek- piątek: 10.00-18.00,

sobota: 9.00-13.00.