Dla Europejczyków ten kraj sam w sobie jest już atrakcją, a co dopiero wtedy, kiedy zaczyna się zwiedzanie i zgłębianie tajemnic poszczególnych rejonów. Paragwaj graniczy z Brazylią, Argentyną i Boliwią, które warto dodać do trasy wycieczki. Każde z sąsiednich państw obfituje w parki narodowe, tropikalne ptaki i dzikie zwierzęta. Atutem jest również architektura, odchodząca od stylu europejskiego, doświadczanego nam na co dzień. Poza tym Paragwaj jest jednym z najtańszych regionów świata, dzięki czemu zjemy pyszne jedzenie i kupimy wiele pamiątek, nie odczuwając strat finansowych. Poznaj szczególne miejsca, które warto zobaczyć w Paragwaju.

Nad rzeką Parana przechodzi Międzynarodowy Most Przyjaźni

Już sama nazwa mostu zachęca, a widoki, jakie można podziwiać po drodze, tylko potwierdzają jego wartość. Międzynarodowy Most Przyjaźni znajduje się w Paragwaju, w mieście Ciudad del Este. Jest popularny ze względu na architekturę i połączenie z miastem Foz do Iguacu w Brazylii. Wycieczka po Ameryce Łacińskiej to piękne panoramy - szczególnie nad rzeką Parana o długości 1.320 kilometrów. Przejście się po moście może być wstępem do pasjonującej podróży, a jeżeli będziemy chcieli odwiedzić Brazylię - doskonałą trasą. Warto pamiętać, że Parana jest najdłuższą rzeką na całym kontynencie i powodem do chluby Paragwajczyków. Jeśli zwrócimy na to uwagę i docenimy to, na pewno spotkamy się z przyjaznym odbiorem i pełną sympatią mieszkańców.

Ciudad del Este i religijna katedra św. Błażeja

Będąc już w Ciudad del Este, warto zapoznać się z najważniejszymi zabytkami i budynkami kraju. Jednym z nich jest katolicka katedra św. Błażeja, który patronuje osobom z chorobami gardła i języka. Pielgrzymi z całego świata przybywają często do tego miejsca, aby przez wstawiennictwo patrona szukać ulgi w cierpieniu i źródła zdrowia. Religijność i duchowość jest w życiu Paragwajczyków bardzo ważna, dlatego warto się z nią zapoznać. Katedra św. Błażeja wyróżnia się też stożkową i skromną architekturą. Odbiega znacząco od tego, co znamy pod pojęciem polskim lub europejskim katedr. Jest nowoczesna i prosta we wnętrzu. Swoim kształtem miała przypominać arkę, czyli azyl dla wszystkich ludzi. Do dziś pełni tę funkcję i wśród turystów budzi duży podziw. Interesują cię jeszcze inne zabytki? Zobacz wszystkie wycieczki na stronie https://logostour.pl/kraje/paragwaj.

Rzeka Iguazu - spacer po brazylijskiej stronie

Atrakcje turystyczne Paragwaj zapewnia nie tylko w obrębie swojego rejonu. Wspomniany Most Przyjaźni jest dowodem na relacje między sąsiednimi państwami, dlatego mieszkańcy Paragwaju chętnie skierują nas np. do Brazylii. Na rzece Iguazu znajdują się piękne widoki wodospadów, prawdziwe cuda natury. Można zwiedzać je z dystansu i podziwiać ogrom tworzących się wód, ale też skorzystać z lotu helikopterem. Fakultatywne wycieczki nad rzeką Iguazu to zupełnie inna perspektywa - często dająca takie wrażenia, że nie da się o nich zapomnieć ani opowiedzieć. Piesze wycieczki między wodami to z kolei uczta dla wielu zmysłów - szumy wody relaksują, a słyszalne są nawet w zasięgu ok. 20 kilometrów. Nie spodziewajmy się jednak zbytniego ochłodzenia - to klimat subtropikalny, a więc temperatura powietrza może przekroczyć 40 stopni Celsjusza.

Rio de Janeiro i plaża Copacabana

Czy miasto Rio de Janeiro trzeba komuś przedstawiać? Stolica Brazylii znana jest na całym świecie i kojarzy się z tańcami, karnawałem, śmiechem, energią, zabawą. To bardzo adekwatne skojarzenie - rzeczywistość kultury miejskiej i mentalność Brazylijczyków jest właśnie taka. Plaża Copacabana to najsłynniejsza plaża, na której występowali artyści z całego świata (np. Lenny Kravitz). W 2013 roku Papież Franciszek spotkał się tam młodzieżą w ramach Word Youth Day. Na co dzień charakter miejsca oddają wspólne sporty plażowe, sporty wodne, entuzjazm i energia przebywających tam ludzi. Na plaży wypoczniemy i oderwiemy się od obowiązków związanych z pracą czy rodziną.

Paragwaj to kraj bogaty w zabytki i miejsca, które warto zobaczyć. Zaskakują tradycją, architekturą, estetyką i historią. Dzięki zorganizowanej wycieczce z biurem podróży urlop będzie bezpieczny i logistycznie przemyślany. Podróż wzbudzi w nas sympatię do Ameryki Łacińskiej, a wszystkich dotychczasowych pasjonatów rozwinie jeszcze bardziej. To dobry pomysł, jeśli marzy nam się poznawanie dalekich zakątków świata, otwieranie na inną kulturę i podkręcenie emocji. Ta energia i żywioł Paragwajczyków oraz ich sąsiadów bierze się z naturalnej pogodności i usposobienia, które akcentuje dobre wartości takie jak: jedność, wdzięczność, wzajemne zrozumienie, relacje. Poszukiwacze kontrastów, pięknej natury i wielu niecodziennych odkryć - łączcie się (najlepiej w Ciudad del Este!).