Pedagogiczna Biblioteka Publiczna, filia w Pabianicach zaprasza przedszkolaków do udziału w zajęciach „Dinozaury powróciły”. Tegoroczne spotkania w ramach akcji „Drzwi Otwarte dla Przedszkoli” będą się odbywać od 4 do 29 maja. Zajęcia mają na celu rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem, jego prehistorią oraz promowanie kultury czytelniczej wśród najmłodszych dzieci.

Uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na zajęcia pt. „Jesteś tym, co jesz”. Na spotkaniu przybliżamy zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie zastanawiamy się nad wpływem żywienia na wygląd i funkcjonowanie człowieka. Przyjrzymy się również konsekwencjom nieprawidłowej diety i poznamy wpływ używek (w tym dopalaczy i narkotyków) na zdrowie oraz funkcjonowanie człowieka.

Nauczycieli zapraszamy6 i 22 maja o godz. 15.15 na spotkanie „Autyzm. Czym jest i jak sobie z nim radzić”.Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Rzepkowska - etnolog, antropolog kultury, adiunkt w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która szczególnie interesuje się antropologią medyczną, w tym zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jako wolontariuszka współpracuje z łódzką fundacją „Jaś i Małgosia”, gdzie styka się z dziećmi i młodzieżą z różnymi postaciami autyzmu. Zapraszamy również nauczycieli i bibliotekarzy na warsztaty „Prawo autorskie w rzeczywistości szkolnej”, które odbędą się 13 maja o godz. 14.30. Szkolenie poprowadziTomasz Szymański - kierownik Wydziału Informacji  i Wspierania Placówek Oświatowych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi. Celem warsztatów jest zapoznanie z podstawowymi przepisami prawa autorskiego oraz zasadami korzystania i udostępniania treści zasobów edukacyjnych opublikowanych w internecie, programów oraz aplikacji edukacyjnych.

Bliższe informacje udzielane są pod numerem (42) 215 26 70 lub bezpośrednio w bibliotece (ul. Kilińskiego 37).