Jednym z negatywnych skutków szybkiego rozciągania się skóry na rosnącym brzuchu (i nie tylko), są rozstępy. W tym wpisie wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciw rozstępom oraz czym jeszcze kierować się podczas jego zakupu.

Najważniejsza kwestia przy wyborze kremu: naturalny, bezpieczny skład

Rozstępy pojawiają się na skórze z różnych powodów i nie zawsze są związane z ciążą. Dlatego też w sklepach można natrafić na kosmetyki przeciw rozstępom zawierające składniki, niepolecane przyszłym mamom. Parabeny czy barwniki to substancje niepożądane w preparatach, stosowanych przez kobiety ciężarne. Krem na rozstępy powinien mieć czysty skład i zawierać wyłącznie takie substancje, które będą służyć kobiecie, skutecznie zwalczając nieestetyczne zmiany skórne.

Za najbardziej wartościowe składniki kremów na rozstępy uchodzą naturalne oleje oraz ekstrakty roślinne. Nie brakuje ich w aktywnym maśle do ciała oraz w dwufazowym serum przeciw rozstępom, marki Beauty Mama. Są to gruntownie przebadane kosmetyki, opracowane z myślą o kobietach w ciąży. Co zawierają? Między innymi masło Shea i szereg olejów: jojoba, kokosowy, Meadowfoam, Inków i Tamanu. Warto podkreślić, że właściwości kosmetyków Beauty Mama zostały potwierdzone badaniami. Co za tym idzie można być pewnym, że ich regularne stosowanie przyniesie wiele korzyści, w tym: nawilżenie, ujędrnienie, uelastycznienie skóry.

Rozstępy nie znikną same, trzeba im pomóc! Pomoże odpowiedni krem

Zmiany, pojawiające się wskutek przerwania włókien kolagenowych i elastynowych, nie znikają same. Aby pozbyć się nieestetycznych pamiątek po ciąży, należy więc zadbać o pielęgnację z użyciem specjalistycznych kosmetyków. Mając do dyspozycji profesjonalne preparaty na rozstępy, nie trzeba obawiać się tego, że blizny pozostaną widoczne już na zawsze. Pobudzając skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, proces regeneracji przebiegnie szybko i przyniesie spektakularne rezultaty. Pozostaje tylko pytanie, jaki krem na rozstępy w ciąży  będzie najlepszy? Na pewno będzie to preparat kompleksowo przebadany i wolny od chemicznych, sztucznych substancji. Przyjrzyj się bliżej produktom marki Beauty Mama, a na pewno Cię one zainteresują. Kobiety w ciąży polecają je ze względu na skuteczność, ale również wydajność, konsystencję i przyjemny zapach. Wszystkie te cechy wpływają na komfort stosowania kosmetyków w ciąży. Najważniejszy pozostaje jednak ich skład. To na niego zwracaj uwagę w pierwszej kolejności, a wybierzesz dla siebie dobry preparat, przy pomocy którego pokonasz rozstępy.