Szwedzki Midsommar to święto obchodzone w weekend poprzedzający Noc Świętojańską. Szwedzi gromadzą się wtedy na otwartej przestrzeni – łące lub polanie, zbierają kwiaty, z których wyplatają wianki. W centralnym miejscu stoi tzw. słup majowy, który ozdabiany jest zielonymi gałązkami. Uczestnicy Midsommar tańczą, jedzą smaczne potrawy i dobrze się bawią.

Podobnie wygląda polska Noc Kupały. Tradycyjnie rozpala się wówczas ogniska, wokół których odbywają się wróżby i tańce. Dziewczęta puszczają nad rzeką wianki z zapalonymi świecami, a później wraz z chłopcami szukają na mokradłach kwiatu paproci.

Te popularne niegdyś zwyczaje zostały dziś nieco zapomniane, dlatego IKEA Łódź zachęca swoich klientów do świętowania Midsommar, organizując w najbliższy weekend typowo szwedzkie atrakcje dla całej rodziny.

W sklepiku szwedzkim w specjalnej cenie dostępne będą śledzie w dwóch wyjątkowych smakach – marynowany w sosie śmietanowym z ikrą w cenie 11,49 zł, a także w pomarańczach z dodatkiem szafranu za 10,49 zł. Do śledzia idealnie pasuje pieczywo chrupkie koperkowe, które w ten weekend można kupić w cenie 2,99 zł.

Dla najmłodszych w restauracji IKEA Łódź będą warsztaty z przygotowywania tortów z gofrowych serduszek. Mali artyści po stworzeniu swego dzieła będą mogli zabrać je do domu lub… od razu zjeść ze smakiem. Wielbiciele dziecięcej sztuki mogą z kolei obejrzeć wystawę „Najbardziej na świecie...”, przygotowaną przez podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat. Powstała ona po to, aby zwrócić uwagę na fakt, że rodzina z dzieckiem niepełnosprawnym jest dokładnie taka sama, jak każda inna.