Niezależnie od tego, czy planujesz założyć rodzinę czy usamodzielnić się po przeprowadzce od rodziców. Lokal własnościowy stanowi wręcz doskonały sposób na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Zapraszamy do przeczytania poradnika, który pozwoli Ci świadomie kupić mieszkanie. Zobacz, z jakiego rynku warto korzystać.


Kupno mieszkania z rynku wtórnego. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę

Jednym ze sposobów na kupno pierwszego, wymarzonego mieszkania jest rynek wtórny. To duże wyzwanie, przed którym każdego roku stoi tysiące nie tylko młodych Polaków. Metoda ta wymaga dokładnego zapoznania się ze sprzedawanym lokalem, ponieważ nie pochodzi ono od dewelopera. Zdarzają się wypadki, kiedy poprzedni właściciele sprzedają nie mieszkanie, a jedynie spółdzielcze własnościowe prawo do użytkowania pomieszczeń. Prawo to jest łudząco podobne do własności, jednak w tym wypadku rzeczywistym właścicielem zarówno budynku, jak i samego lokalu jest spółdzielnia mieszkaniowa. Przed kupnem tego typu czterech ścian należy zweryfikować księgi wieczyste. Przeglądanie takiego rejestru jest całkowicie darmowe, wystarczy znać numer. Można tam znaleźć informacje na temat właściciela danej nieruchomości oraz sprawdzimy ewentualne prawa osób trzecich do niej, jak również wszelkie obciążenia finansowe. Dla własnego komfortu warto również poprosić sprzedawcę mieszkania o wymeldowanie wszystkich osób, które były lub są zameldowane w interesujących Cię czterech ścianach. Późniejsze wymeldowanie mieszkańca może przyprawić o zawrót głowy właściciela. Mimo, iż jest to czynność tylko administracyjna.


Stan deweloperski, czyli najbardziej pożądane mieszkania wśród potencjalnych kupców

W ostatnich latach coraz popularniejszym sposobem staje się wybór nowego mieszkania wprost od deweloperów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą bardzo dużo zalet. Mowa tutaj o kupnie mieszkania umożliwiającego samodzielne urządzenie od absolutnych podstaw. Rozbudowana funkcja aranżacji przyciąga ogromne liczby Klientów, którzy swoje pierwsze cztery ściany chcą projektować według własnej, unikalnej wizji. Stan deweloperski pozwala na wybór rodzaju podłogi, koloru ściany czy chociażby stylu mebli. Deweloper Villa Romanów może zaproponować Ci mieszkanie Twoich marzeń. Rynek pierwotny charakteryzuje się szerokim wachlarzem lokali. Możesz zadecydować, na którym piętrze chcesz zamieszkać, które okna będą wychodziły na podwórko – dosłownie, do wyboru do koloru! Co więcej, deweloper z wieloletnim doświadczeniem zagwarantuje otoczenie budynku zaprojektowane z myślą o wysokim komforcie mieszkańców. Parking w pobliżu bloku, plac zabaw i tereny zielone to dziś absolutne minimum.